11:21 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
6010

Kandideerimisõigus on hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kes on saanud hiljemalt 10. septembriks 18-aastaseks ja kelle püsiv elukoht, st elukoht, mille aadressiandmed on kantud rahvastikuregistrisse, asub hiljemalt 1. augustil 2017 selle valla või linna või ühinemisel moodustuva valla või linna territooriumil

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Kandidaatide registreerimiseks esitamine algab 16. augustil. Kandidaadi võib registreerimiseks esitada ainult ühes valimisringkonnas.

Erakond esitab enne kandidaatide registreerimiseks esitamist valla või linna valimiskomisjonile teatise, milles tuuakse ära erakonna volitatud esindajate nimed, isikukoodid, aadressid ja sidevahendite numbrid. Teatise kirjutab alla erakonda esindama õigustatud isik.

Kandidaatide registreerimiseks esitamine lõppeb 5. septembril kell 18.00.

Kohalikel valimistel kautsjoni maksmise kohustust ei ole!

Hiljemalt 7. septembril kell 18.00 lõppeb vigade parandamine kandidaatide dokumentides.

Hiljemalt 10. septembril registreerib valla või linna valimiskomisjon nõuetekohaselt registreerimiseks esitatud kandidaadid.

Alates kandidaatide registreerimise viimasest päevast (alates 11. septembrist) algab aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mille jooksul on poliitiline välireklaam keelatud.

Kolme päeva jooksul pärast kandidaatide registreerimist võib kandidaat esitada kandideerimisest loobumise avalduse.

Hiljemalt 2. oktoobril võib valla või linna valimiskomisjon tühistada kandidaatide registreerimisotsuse või registreerimata isikud registreerida.

Valla või linna valimiskomisjon registreerib valitud volikogu liikmed ja asendusliikmed pärast valimispäeva, kui Vabariigi Valimiskomisjonile ja Riigikohtule kaebuste esitamise tähtaeg on möödunud või kui esitatud kaebuste kohta on tehtud lõplikud otsused.

Ühe kuu jooksul arvates valimispäevast, so. hiljemalt 16. novembril, esitab erakond, valimisliit ja üksikkandidaat Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile valimiskampaania aruande.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, volikogu, KOV, kandidaat

Peamised teemad