23:14 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
35 0 0

Riigisekretär Heiki Loot allkirjastas reedel Helsingis koos Hispaania ja Norra esindajatega Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse vastastikuse mõistmise memorandumi

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. "Euroopa hübriidohtude vastane oivakeskus aitab tugevdada Eesti ja kogu Euroopa julgeolekut. Eesti on valmis aktiivselt panustama oma teadmiste ja kogemusega keskuse töösse ning hübriidiohtude vastase võimekuse arendamisse. Loodan, et keskus aitab kaasa ka NATO ja EL koostöö tihendamisele antud valdkonnas," ütles Loot, vahendab ERR

Eestist saab Euroopa hübriidohtude vastase keskuse asutajaliige >>

Käesoleva aasta teisel poolel tööd alustava keskuse tegevussuunad on strateegilise tasandi dialoogi ja konsultatsioonide arendamine liikmesriikide, Euroopa Liidu ja NATO vahel.

Keskuses viiakse läbi hübriidohtude ja nende tõrjumise meetodite uuringuid, samuti tegeleb keskus õppuste läbiviimisega, et parandada nii liikmesriikide individuaalset võimekust kui ka koostegutsemisvõimet hübriidohtude tõrjumisel.

Eesti ei liitunud hübriidohtude kompetentsikeskusega >> 

"Hübriidohtudega võitlemine on oluline nii Eestile kui kogu Euroopale. Keskusega ühinemine annab meile süvendatud teadmisi selliste ohtude tõrjumisest ning samuti saame täiendada oma oskusi vastavatel õppustel. Keskuse tegevuses osalemine tihendab hübriidohtude vastases võitluses koostöövõrgustikku nii keskuse liikmete, kui EL tasandi ja NATO vahel," rõhutas peaminister Jüri Ratas aprillis.

"Eestis on küberkaitsekeskus, mis tegeleb olulise hübriidohtude valdkonnaga, Lätis strateegilisele kommunikatsioonile keskenduv oivakeskus, kus samuti aktiivselt osaleme. Nüüd saab Eestist ka Euroopa hübriidohtude vastase keskuse asutajaliige," lisas ta.

Eesti pole veel otsustanud hübriidohtude keskuses osalemist >>

Soome kõrval on keskuse liikmed praegu Rootsi, Suurbritannia, Läti, Leedu, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja USA. Lisaks Eestile osalesid asutamiskonsultatsioonides, kuid pole veel keskusega ühinenud Austria, Hispaania, Holland, Itaalia, Norra ja Taani.

Tagid:
asuatajaliige, Euroopa hübriidohtude kompetentsikeskus, hübriidohtude oivakeskus, Heiki Loot, Helsinki, Soome, Eesti

Peamised teemad