08:01 24. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Välisminister Sven Mikser

Mikser Berliinis: oluline on oma naabreid kuulata

© Flickr / Foreign and Commonwealth Office
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
2010

Välisminister Sven Mikser rõhutas eile Berliinis toimuval Euroopa Liidu naabruspoliitika tulevikule pühendatud konverentsil, et tugev naabrus on EL-i enda huvides

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. "Stabiilne naabruskond on Euroopa Liidu enda stabiilsuse ja turvalisuse huvides," rõhutas välisminister. "See, mis toimub teisel pool EL-i piiri puudutab meid kõiki ja seetõttu hoiab Eesti oma eesistumise ajal seda teemat tähelepanu all," ütles ta. 

Mikser mures Aafrika noorsoo ja tööturu pärast >>

Välisminister tõi välja, et naabruspoliitikat viiakse ellu eelkõige EL-i enda kodanike heaolu huvides ning seda peaksid liikmesriigid ka rohkem selgitama, vahendas Välisministeerium.

Mikseri sõnul liigub EL-i naabruspoliitikaga õiges suunas. "Meie naabritel — alustades Valgevenest ja lõpetades Marokoga – on väga erinevad ambitsioonid EL-iga integreerumise osas. Kui ka edaspidi sellega arvestame ja ehitame koostöö ühistele huvidele, siis on see koostöö edukas," kinnitas ta. "Oluline on oma naabreid kuulata ning luua individuaalne lähenemine," lisas ta.

EL-i eesistumine ja majandussuhted Aafrika riikidega >>

"Samal ajal ei saa me mööda vaadata ka väljakutsetest, millega peame naabruspoliitika puhul vastamisi seisma," tõdes Mikser. Lõunanaabruse puhul tõi ta välja sisemisi konflikte, terrorismiohu ja migratsioonikriisi, idanaabrusest rääkides viitas Mikser reformide takerdumisele kestvate konfliktide ja julgeolekuolukorra tõttu. "Takistuste ületamiseks peame me leidma veelgi enam võimalusi suhtlemise ja koostöö tihendamiseks," ütles ta.

Välisminister peatus eraldi idapartnerlusel, mis on Eesti ELi nõukogu eesistumise läbiv prioriteet. 

"Tegutseme selle nimel, et novembris toimuva Idapartnerluse tippkohtumise tulemused oleksid motiveerivad kõigile osalistele idapartnerlust edasi arendama," ütles Mikser. Tema sõnul tuleb seada ambitsioonikaid eesmärke, et säilitada idapartnerite indu oma riike ja ühiskondi reformida.

Välisminister: eesmärk on tuua idapartnerluse riigid meile veelgi lähemale >>

Konverents kannab nime "European Neighbourhood Policy – Striving for Resilience and Reform" ning toimub Berliinis praeguse ELi Nõukogu eesistuja Eesti, talle eelnenud eesistuja Malta ja Bertelsmanni Fondi kaaskorraldamisel.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
integreerumine, naabruspoliitika, idapartnerlus, välisministeerium, EL, Sven Mikser, Berliin, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves

  Eesti eelmise riigipea Toomas Hendrik Ilvese sõnul pole Eesti inimestel põhjust olla ülearu murelik maailmas toimuva pärast, kuid tuleb olla valvel. Euroopal puudub tema sõnul visioon, kuidas edasi minna.

  18
 • Tu-95 on maailma ainus relvastusse võetud ja üleüldse maailma ainus sarjana ehitatud turbopropellermootoritega pommituslennuk

  Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosevägedele lisandub uut tehnilist võimekust. Nagu teatas kontserni "Tehmaš" direktor Vladimir Lepin, võetakse 2018. a. kasutusele planeeriv pomm "Trell", mis võimaldab vaenlast rünnata tema õhutõrjetsooni sisenemata.

  34
 • USA tankid Abrams saabusid Eestisse

  Vabariigi iseseisvuspäeval veerevad Tallinna tänavail tankid maalt, mil Eesti iseseisvumisega mingit pistmist polnud. Välismaine soomustehnika rõhutab erilise küünilisusega sõltumatu Eesti otsest sõltuvust USA-st ja NATO-st.

  95