04:04 20. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Türgis mälestati riigipöördekatse käigus hukkunuid

Välisministeerium avaldas kaastunnet Türgi inimestele

© REUTERS / OSMAN ORSAL
Uudised
lühendatud link
1210

Türgis mälestati riigipöördekatse käigus hukkunuid

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Türgis mälestati laupäeval aasta tagasi riigipöördekatse käigus hukkunud inimesi.

Riigipöördekatse aastapäeval avaldas Eesti välisministeerium kaastunnet Türgi inimestele, kes kaotasid oma lähedased aasta tagasi aset leidnud dramaatilistes sündmustes, mis nõudsid sadade süütute tsiviilelanike elu ja milles sai vigastada üle 2000 inimese.

Türgi on kuue kuu jooksul vahistanud 1656 sotsiaalmeedia kasutajat >>

"Avaldame solidaarsust Türgi rahvale, kes hakkas vapralt vastu põhiseadusliku korra kukutamise katsele, sealhulgas Türgi Rahvusassamblee rünnakule ning kinnitame oma toetust Türgi demokraatlikult valitud institutsioonidele," kirjutas avalduses välisministeerium.

Välisministeerium edastas vastavasisulise noodi Türgi saatkonnale Tallinnas.

Rooda: kuidas riigipööret läbi kukutada — Türgi kogemus >>

Aastataguses riigipöördekatses hukkus üle 200 inimese. Võimuhaaramise katse taga näevad võimud USA-s elava islamijutlustaja Fetullah Güleni liikumist.

Riigipöördekatsele järgnes suurpuhastus Türgi võimustruktuurides. Vahi all on ligi 50 000 inimest ja lahti on lastud veel umbes kolm korda sama palju ning veel reedel teatati 2300 politseiniku ja 300 ülikooli õppejõu töölt vabastamisest, teatas ERR.

Türgi valitsuse esindajate sõnul pole siiski vahistatud ja lahti lastud inimeste arv küll väga suur, eriti kui arvesse võtta, et Türgis elab 80 miljonit inimest.

Riigipööre Türgis — Erdoğan'i režiimi agoonia algus >>

Vaatamata katsetele õigustada oma samme, näevad rahvusvahelised organisatsioonid Türgi olukorda äärmiselt muret tekitavana. Freedom House'i demokraatia indeksi järgi on inimõigused ja meediavabadused Türgis viimase viie aasta jooksul pidevalt kahanenud.

Tagid:
riigipööre, välisministeerium, Recep Tayyip Erdoğan, Türgi

Peamised teemad