06:35 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
4210

USA uued sanktsioonid Venemaa vastu võivad kahjustada ka Euroopa Liidu ärihuve, mistõttu valmistub Brüssel võimalikeks vastusammudeks

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Teiste seas võivad uute sanktsioonide tõttu kannatada gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitusega seotud ettevõtted. Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul võiksid ka Euroopa poliitikud mõelda, kas Nord Stream 2 on kooskõlas sanktsioonipoliitikaga, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

USA kongressi esindajatekoda hääletab teisipäeval seaduse üle, millega kehtestatakse uued sanktsioonid Venemaale, Iraanile ja Põhja-Koreale. Euroopa Liidu arvates kahjustavad aga laiaulatuslikud sanktsioonid Venemaale Euroopa ettevõtteid ning kui USA läheb seadusega edasi, siis plaanib Euroopa Liit Financial Times'i andmetel kehtestada vastumeetmeid.

Brüssel arutab vastusamme USA uutele Vene-sanktsioonidele >>

Kui USA meedias kirjutati varem, et vabariiklasest president Donald Trump võib eelnõu suhtes vetot kasutada, siis pühapäeval andis Valge Maja pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders mõista, et administratsioon toetab eelnõu uut sõnastust ja Venemaa suhtes karmima hoiaku võtmist ning et president Trumpil on kavas eelnõule oma allkiri anda

Ajalehe Financial Times andmetel on Euroopa Komisjon kaalumas vastusamme juhuks, kui USA kiidab heaks Venemaa-vastased sanktsioonid, mille sihtmärkideks osutuvad ka Euroopa Liidu energeetikafirmad või muud ettevõtted

Financial Timesi andmetel on Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsunud kolmapäevaks volinikud kokku ja soovib saada ülevaadet, kuidas peaks EL reageerima, kui USA uued Vene-sanktsioonid ka Euroopa ettevõtteid kahjustavad.

Sanktsioonide mõju Venemaa ja Euroopa riikide majandusele, illustratiivne foto
© Sputnik / Управление Россельхознадзора по Брянской области

Krimm ja karistus: sanktsioonide mõju Venemaa ja Euroopa riikide majandusele >>

2014. aasta märtsis alanud konflikt Venemaa ja Ukraina vahel tõi kaasa selle, et lääneriigid (sh ka Euroopa Liidu liikmesmaad) kehtestasid Venemaa vastu majandussanktsioonid. Vastumeetmena kehtestas sanktsioone ka Venemaa.

Kuna nii Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid kui ka Venemaa otsustasid hiljuti sanktsioone pikendada, on üha olulisem aru saada sellest, millist hinda tuleb maksta poliitiliste otsuste eest, vahendas Sputnik Eesti Eesti Panga teadet.

Teema:
Nord Stream 2 (143)
Tagid:
sanktsioonipoliitika, kahjud, ettevõtted, sanktsioonid, Nord Stream 2, Marko Mihkelson, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad