04:46 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Uudised
lühendatud link
3910

President Kersti Kaljulaid külastab esmaspäevast kolmapäevani Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Ruhnus külastas president esmaspäeval sadamat, Korsi ja Liise talusid, Ruhnu kirikuid, tuletorni, sadamakohvikut "Yljes" ning kohtus külaelanike ja ruhnurootslaste seltsiga, teatas presidendi kantselei. 

Peaminister jätkab väikesaarte ringreisiga >>

Abrukal külastab president Kaljulaid teisipäeval saare sadamat, raamatukogu, päästemaja ja looduskaitsealust salulehtmetsa. Riigipea külastab ka kalmistut, asetab küünlad Jüri ja Salme Tuuliku kalmule ning istutab Abruka seltsimaja lähedusse pärna. Pärast Abrukalt naasmist matkab president Saaremaal Viidumäe looduskaitsealal.

Väikesaari toetatakse 638 000 euroga >>

Kihnu saare elanikud
© Фото : Николай Шарубин

Enne visiiti Vilsandile külastab riigipea kolmapäeval Kihelkonna Rahvamaja ning kohtub kohaliku rahvaga. Vilsandil külastab president Mändre loodustuba, tutvub Vilsandi pääste-, teehooldus- ja põllumajandustehnikaga ja külastab ka Vilsandi tuletorni.

Peaminister Ratas külastas Peaminister Ratas külastas Kihnu saart ja Manilaidu >>

Peaminister jätkab ka väikesaarte ringreisiga, vahendas Sputnik Eesti eile. Ta külastas ka Ruhnu saart, Abrukat ning Vilsandi saart. Eile väisas peaminister Kihnu saart ja Manilaidu. Kihnu ja Manija saarte külastus on osa suuremast peaministri väikesaarte ringreisist tutvumaks kohalike eluoludega ja arutamaks lahendamist ootavaid küsimusi. Väikesaarte ringreis jätkub augustis.

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas tänavuse väikesaarte programmist toetuse saajate nimekirja, programmi kuuluvad 12 saart, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Väikesaarte programmi kuuluvad 12 saart — Naissaar, Prangli, Aegna, Osmussaar, Vormsi, Kihnu, Manija, Kesselaid, Vilsandi, Ruhnu, Abruka ja Piirissaar.

Väikesaari toetatakse 638 000 euroga >>

Tagid:
väikesaar, ringsõit, Kersti Kaljulaid, Ruhnu, Eesti, Saaremaa

Peamised teemad