15:45 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Uudised
lühendatud link
12720

California osariigis, kelle huve esindab Kongressis Venemaa vastu võitlemiseks "koolipoistsest kübersalkade" loomise idee autor, tohib vabalt marihuaanat suitsetada

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Sputniku ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris talle omase irooniaga USA kongresmeni Ed Royce´i ettepanekut luua USA-s koolipoistest kübervägi, et "Vene ohule" vastu seista.

Nagu teatab RIA Novosti, tuletas Simonjan meelde, et California osariigis, mille huve kaitseb Kongressis Ed Royce, tohib legaalselt narkootikume tarvitada. 

Baltimaad on muutunud NATO sõjaväebaaside teenindusalaks >>

"Californiat esindav kongresmen kutsus üles looma USA-s koolilastest kübervägesid ja süüdistas RT ja Sputniku edukuses KGB-d. Tuletan meelde, et California on üks neist osariikidest, kus on lubatud marihuaana müük," teatas Simonjan.

Mis teha meil, kui see sõdur on purjus? >>

Liiga agar kongresmen

Varem on Ed Royce väljendnud murelikkust selle üle, et tänu RT ja Sputniku tegevusele kasvab Venemaa presidendi Vladimir Putini populaarsus "aritmeetilises progressioonis", ja kinnitanud, et Venemaa meediakanalite eelarve ulatub miljardi dollarini.

Sputnik — relvastatud ja väga ohtlik >>

"Mis puudutab Sputnikut, RT-d ja eriti tegutsemist sotsiaalvõrgustikes, siis siin teeb mulle väga muret tõsiasi, et nagu me näeme, kasvab Putini populaarsus postsovetlikus teaberuumis iga aastaga aritmeetilises progressioonis, nagu ettevõtte Gallup uuringud seda näitavad," ütles vabariiklane.

Infoagentuur ja raadio Sputnik
© Sputnik / Константин Чалабов

Sputnik Eesti populaarsusreiting kasvab >>

Tema arvates on "edu seletatav mitte üksnes sellega, et sellele tegevusele eraldatakse miljard dollarit aastas, vaid ka KGB tõsiste saavutustega – nad on õppinud selles suunas kuratlikult tõhusalt tegutsema."

Sputnik Eesti meenutab, et RT kogu aastaeelarve 2017. aastaks oli ligikaudu 300 miljonit dollarit, hõlmates kõik seitse telekanalit ja digiplatvormi kuues keeles, Sputniku eelarveks aga oli ligi 100 miljonit dollarit.

Sputnik Eestil esimene tööaasta >>

Tagid:
kübervägi, narkootikum, kongresmen, marihuaana, Sputnik, RT, Ed Royce, Margarita Simonjan, California

Peamised teemad