18:35 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Siseminister Andres Anvelt kohtus Itaalia siseministri Marco Minnitiga

Siseminister Anvelt leidis Itaaliaga ühise keele

© Фото: Siseministeerium
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
1020

Siseminister Andres Anvelt kohtus teisipäeval Itaalia siseministri Marco Minnitiga. Soojas ja avameelses õhkkonnas toimunud kohtumise peateema oli Kesk-Vahemere rändetee ning sedakaudu eelkõige Itaaliale avalduv rändesurve

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Siseminister Anvelt kinnitas Itaalia siseminister Minnitile, et Itaalia ei ole oma murega üksi ning Eesti teeb oma eesistumise ajal kõik endast oleneva, et leida põgenikekriisile pikaajalised lahendused.

"Kõige tähtsam on saada pidama põhiliseks transiitriigiks muutunud Liibüa lõunapiir ning saata Euroopa Liidust oma päritoluriiki tagasi inimesed, kel pole õigust siin viibida," sõnas Anvelt.

Anvelt tunnustas ka Itaalia tegevust Aafrikas ja eelkõige Liibüas, kus Itaalia esimese riigina oma saatkonna on avanud.

Siseministrid otsivad rändevoogudele lahendust >>

Lisaks külastas siseminister eile Euroopa Liidu — Vahemere tsiviil- ja sõjalise operatsiooni EUNAVFOR Med/Sophia peastaapi, mille Kesk-Vahemere operatsiooni mandaati pikendati täna 2018. aasta lõpuni, ning Punase Risti vastuvõtukeskust Roomas.

Pagulased
Pagulased
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
põgenikekriis, siseminister, Marco Minnit, Andres Anvelt, Eesti, Itaalia

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36