19:08 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
4810

USA senat kiitis neljapäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Eelnõud toetas 92 ja vastu oli vaid kaks senaatorit. Eelnõu vajab nüüd vaid president Donald Trumpi allkirja, vahendas ERR.

Uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu >>

USA kongressi esindajatekoda kiitis sanktsioonid heaks juba teisipäeval. Eelnõud toetas 419 ja vastu oli kolm seadusandjat. 

Illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Tegemist on sanktsioonidepaketiga, mis esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul pigistab enim Ühendriikide kõige ohtlikemaid vastaseid selleks, et ameeriklastel oleks turvaline elada. 

Meedia sai teada Venemaa võimalikust vastusest USA sanktsioonidele >>

Kui USA meedia kirjutas varem, et vabariiklasest president Donald Trump võib eelnõu suhtes vetot kasutada, siis pühapäeval andis Valge Maja pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders mõista, et administratsioon toetab eelnõu uut sõnastust ja karmimat hoiakut Moskva suhtes.

Vastusena uutele sanktsioonidele võib Venemaa riigist välja saata 35 USA diplomaati ning arestida USA saatkonna kinnisvara, vahendas Sputnik Eesti eile.

Venemaa kommenteeris USA uusi sanktsioone >>

Euroopa Komisjoni peahoone
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ajalehe Kommersant andmetel võetakse Moskva vastumeetmetes arvesse ka möödunud aastalõpu skandaali, kui USA võimud saatsid riigist välja 35 Venemaa diplomaati ja arestisid kaks kinnistut.

Brüsselis reageeriti sanktsioonidele samuti negatiivselt, kuna üks selle dokumendi sätetest näeb ette piirangud Venemaa energiaprojektide vastu, kaasa arvatud Euroopas. USA kompaniid on samuti antud sättele vastu, kuivõrd selle seaduseelnõu vastuvõtmine annab nende huvidele tõsise hoobi.

EL lubas kiiret vastust USA Venemaa-sanktsioonidele >>

Nüüd läheb dokument allkirjastamiseks presidendile. Vastuvõtmise korral võivad uued sanktsioonid kujuneda kõige ulatuslikumais ja komplekssemaiks alates 2014. aastast, mil seoses Krimmi ja Ukraina sündmuste ning Venemaa niinimetatud "sekkumisega" USA presidendivalimistesse võeti vastu terve pakett piirangumeetmeid Venemaa eraisikute ja ettevõtete suhtes.

Tagid:
kinnitamine, sanktsioonid, USA senat, Donald Trump, Põhja-Korea, Iraan, Venemaa, USA

Peamised teemad