01:30 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Ämaris peetakse Eesti ja USA õhuväe küberõppust, illustratiivne foto

Ämaris peetakse Eesti ja USA õhuväe küberõppust

© Fotolia/ DragonImages
Uudised
lühendatud link
6 0 0

Esmaspäeval algas Ämari lennubaasis USA Marylandi rahvuskaardi ja Eesti kaitseväe ühine küberkaitseõppus Baltic Jungle

TALLINN, 8. august — Sputnik. Õppuse üksikasju arutasid eilsel kohtumisel USA Marylandi rahvuskaardi ülem kindralmajor Linda Singh ja kaitseminister Jüri Luik, teatas Kaisteväe peastaap. 

Luik: sõjaline kaitse sõltub küberkaitsest >>

Kaitseministri hinnangul on Eesti ja Marylandi rahvuskaardi vaheline küberkaitsekoostöö hästi arenenud.

"Selle tunnistuseks on ka sel nädalal Ämaris toimuv õppus, mille raames Marylandi ja Kaitseväe kübereksperdid harjutavad koos, kuidas eri olukordades küberkaitset tagada," lausus Luik.

Koostöös Eesti ekspertidega vahetatakse õppuse raames ka kogemusi küberharjutusväljade arendamisel ning otsitakse koostöövõimalusi teadus- ja haridusvaldkonnas.

Küberüksus loodi Marylandi 175. eskadrilli koosseisus 2016. aastal, see tegutseb küberoperatsioonide üksusena USA õhuväe koosseisus.

Kindralmajor Singh ja kaitseminister Luik rääkisid ka kaitsekoostööst ja käimasolevast ründelennukite A-10 väljaõppest Eestis. 

Marylandi rahvuskaardi õhuväekomponendi kümme A-10 ründelennukit saabusid Eestisse eelmisel nädalal, et järgmiste nädalate jooksul harjutada koostööd nii Eesti õhuväelaste, Kaitseliidu kui ka NATO pataljoni lahingugrupiga.

Marylandi rahvuskaardi koostöö Kaitseliiduga algas aastal 1993.

Eesti korraldab EL kaitseministrite küberõppuse >>

Tallinnas toimub septembris Euroopa Liidu kaitseministrite strateegiline küberõppus "EU CYBRID 2017", mille eesmärk on panna ministrid proovile küberrünnakute tagajärgedega toimetulekul.

Tagid:
õppus, koostöö, küberkaitse, kaitsevägi, Jüri Luik, USA, Ämari

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27