09:46 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
2910

Esmaspäeval saabusid Ämarisse kaks Briti kuningliku õhuväe Eurofighter Typhoon tüüpi hävitajat, et harjutada ühistegevust koos Eestis paikneva NATO pataljoni lahingugrupiga

TALLINN, 29. august — Sputnik. Täna tervitas Ämari lennubaasis Briti hävitajaid ja nende meeskondi Ühendkuningriigi relvajõudude minister Mark Lancaster, kelle sõnul on NATO kohalolu maal, merel ja õhus eluliselt tähtis tagamaks rahu ja heaolu, seisab Kaitseväe kodulehel.

Liitlaste piloodid harjutavad Eesti õhuruumis >>

"Me seisame siin õlg-õla kõrval koos oma liitlastega ja kinnitame sellega oma jätkuvat pühendumist Euroopa julgeoleku tagamisele," ütles minister Lancaster.

Kaks hävitajat saabusid Ühendkuningriikidest Eestisse, et sooritada õhk-maa tüüpi ühisharjutusi NATO pataljoni lahingugrupi koosseisu kuuluvate Briti üksustega ja pakkuda õhutoetust maastikul tegutsevale jalaväele.

"See siirmine kinnitab meie võimekust tuua hävitajad loetud tundidega NATO idatiivale ning näitab õhujõudude paindlikust ja võimet lühikese etteteatamiseajaga liitlasi toetada, kui selline vajadus peaks tekkima," ütles üks Eestisse saabunud hävitaja pilootidest major Paul Hanson.

Briti hävitajad harjutavad Eesti õhuruumis >>

Eestisse saabunud kaks Eurofighter Typhoon tüüpi hävitajat kuuluvad Briti kuningliku õhuväe 3. hävitajate eskadrilli.

Pärast kohtumist hävitajate pilootide ja meeskondadega Ämaris külastas Ühendkuningriigi relvajõudude minister Mark Lancaster Tapa linnakut ja kohtus seal teenivate Briti sõduritega.

Tagid:
lahingugrupp, hävitaja, Eurofighter Typhoon, kaitsevägi, Suurbritannia, Ämari, Eesti

Peamised teemad