21:45 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Uudised
lühendatud link
3011

Välisminister Sven Mikser kohtus eile Kiievis Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ning väljendas Eesti jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele

TALLINN, 13. september — Sputnik. Kohtumisel kinnitasid välisminister ja president kahe riigi häid suhteid ning arutasid olukorda Ida-Ukrainas, Ukraina reformiprotsessi ja integratsiooni Euroopa Liiduga, seisab eesistumise kodulehel.

Teisipäeval sõidab välisminister Sven Mikser visiidile Ukrainasse
© Sputnik / Павел Паламарчук

Mikser väljendas Eesti jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. "Venemaa agressioon Ida-Ukrainas jätkub, kuid nii Eesti kui ka Euroopa Liit seisavad kindlalt Ukraina eest," rõhutas välisminister. 

"Kuni Ukraina territoriaalset terviklikkust ei ole taastatud, sõjategevus Ida-Ukrainas ja Krimmi ebaseaduslik anneksioon kestab, peab Lääs jätkama ühtse ja põhimõttekindla poliitikaga, sealhulgas Venemaale kehtestatud sanktsioonidega," kinnitas ta. Mikseri sõnul on samuti oluline, et OSCE vaatlejate turvaline ligipääs kogu konfliktipiirkonda oleks tagatud.

Zahharova: Merkel lahendas lõpuks ometi "Krimmi dilemma" >>

Mikser tervitas Ukraina ja Euroopa Liidu vahelise assotsieerimislepingu äsjast jõustumist, mis näitab tema sõnul ELi kindlat soovi süvendada poliitilist ja majanduskoostööd Ukrainaga.

"Ukraina lähenemine Euroopa Liidule on meie kõigi huvides ning oluline on seda rada pidi edasi liikuda," ütles välisminister.

"Nüüd tuleb keskenduda lepingu elluviimisele, mis tähendab muuhulgas mahukaid reforme, ning kasutada maksimaalselt lepinguga avanevaid võimalusi," rõhutas Mikser. Välisminister toonitas esmajoones võitlust korruptsiooniga, ettevõtluskliima parandamist ja kohtusüsteemi töö tõhustamist. 

Novembris Brüsselis toimuvast idapartnerluse tippkohtumisest rääkides kinnitas Mikser, et idapartnerlus on Eesti eesistumise prioriteet.

"ELi nõukogu eesistumine annab meile võimaluse hoida idapartnerlust ELi poliitilise tähelepanu all. Peame idapartnerluse tippkohtumist kasutama ühise poliitilise pühendumise kinnitamiseks ning konkreetsete sammude planeerimiseks, mis innustaksid kõiki meie idapartnereid reformidega edasi minema ja seeläbi ka Euroopa Liidule lähenema," ütles välisminister.

Välisministril on kavas kohtumised ka peaminister Volodõmõr Groismaniga ja välisminister Pavlo Klimkiniga. Samuti esineb ta idapartnerluse meediakonverentsil, mis on üks neljast idapartnerluse tippkohtumise kõrvalüritusest Eesti eesistumise ajal.

Krimm nagu Baltikum >>

Tagid:
idapartnerlus, toetus, välisministeerium, EL, Sven Mikser, Petro Porošenko, Eesti, Ukraina

Peamised teemad