12:52 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Uudised
lühendatud link
2010

Välisminister Sven Mikser arutas eile kohtumistel välisministri Pavlo Klimkiniga olukorda Ida-Ukrainas ning kinnitas Eesti soovi hoida Euroopa Liidu ühtset poliitikat

TALLINN, 14. september— Sputnik. Välisminister kinnitas oma kolleegile, et Euroopa Liit seisab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse eest, edastas Välisministeerium.

"Oleme ka eesistujana töötanud selle nimel, et EL poliitika Venemaa suunal oleks jätkuvalt põhimõttekindel," rõhutas Mikser. Välisministrid kinnitasid ka atlandiülese koordinatsiooni olulisust. "Peame töötama igal tasandil ja kasutama ära kõiki võimalusi, et aidata kaasa Minski lepete täitmisele," ütles välisminister. 

Mikser avaldas lootust, et olukord Ida-Ukrainas saab leevendust. "Konflikti jätkumine Ida-Ukrainas on kaasa toonud juba üle 10 000 hukkunu ja 23 500 vigastatu ning me ei saa jääda pealtvaatajaks," ütles välisminister. "Eesti on ja jääb Ukraina kindlaks toetajaks," kinnitas ta.

Eesti eraldas sellel kuul 400 000 eurot ÜRO organisatsioonidele humanitaarkriisi leevendamiseks Ida-Ukrainas. 2014. aasta algusest Eesti eraldanud humanitaarabina Ukrainale ligi 2,8 miljonit eurot.

Välisministrid rääkisid ka novembris toimuvast ELi Idapartnerluse tippkohtumisest Brüsselis ning avaldasid lootust, et selle tulemid saavad olema konkreetsed ja motiveerivad idapartnerlusriikide reformidega edasi liikuma.

Üleeile hilisõhtul kohtus välisminister Mikser ka Ukraina peaministri Volodõmõr Groismaniga. Kohtumisel peatuti lähemalt majanduskoostööl, mille puhul tõi Mikser välja Eesti ettevõtjate huvi Ukraina turu vastu.

"Ettevõtluskeskkonna paranemine aitaks kaasa selle huvi realiseerimisele. Eesti ettevõtjad soovivad näha Ukrainas õigusriigi põhimõtete kindlustamist," ütles välisminister.

Tagid:
visiit, toetus, eesistumine, Välisministeerium, Pavlo Klimkin, Sven Mikser, Ida-Ukraina, Ukraina

Peamised teemad