11:06 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
15 0 0

Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees

TALLINN, 21. sept — Sputnik. Ratase sõnul on Junckeri ideed julged.

"Loodan, et president Junckeri ettepanekud koguvad peagi rohkem liha luudele ning saame sisukate aruteludega jätkata. Eesti on mitmeid ettepanekuid kaua oodanud ning meie soov on juba oma eesistumise ajal osade oluliste algatustega edasi liikuda, näiteks digimajanduse maksustamise ja andmete vaba liikumise ning uue küberjulgeoleku strateegiaga," märkis Ratas.

Peaminister Ratase sõnul läheb Euroopal praegu küll hästi, kuid ei tohi jääda loorberitele puhkama.

"Teha on palju, lahendust ootavad mitmed sõlmküsimused nagu rändevoogude kontrollimine ja varjupaigapoliitika, küberjulgeolek, võitlus terrorismiga, kaitsekoostöö tihendamine, kliima soojenemise pidurdamine, lähetatud töötajate õigused ja kohustused," loetles Ratas.

Lisaks toonitas peaminister, et ootab edukat ja sama ambitsioonikat idapartnerluse tippkohtumist 24. novembril Brüsselis.

Pärastlõunal kohtus peaminister ka Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettingeriga, kes valmistab ette Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve ettepanekut, mis on plaanis esitada 2018. aasta mais. Peaminister Ratase sõnul on siseturu toimimiseks äärmiselt oluline tagada Euroopa Liidu pikaajalises eelarves suurte piiriüleste taristu investeeringute kestlik rahastamine.

"Euroopa Liit peaks investeerima piiriülestesse ja strateegilise tähtsusega ühisprojektidesse nagu näiteks Rail Baltic ja Balti riikide elektrisüsteemide sünkroniseerimine Euroopaga. Need toovad käegakatsutavat pikaajalist kasu nii Euroopa ettevõtetele kui ka inimestele ning annavad tuntava tõuke siseturu elluviimisele, majanduskasvule ja ka julgeoleku suurendamisse," leidis Ratas.

Taristu- ja energiaühenduste loomiseks, uute poliitikate rahastamiseks ning sõlmküsimuste pikaajaliseks lahendamiseks peaks Ratase hinnangul Euroopa Liidu eelarve püsima praeguses suurusjärgus.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
Jean-Claude Juncker, Jüri Ratas

Peamised teemad