13:31 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
Suurõppus "Zapad 2017" sai avapaugu (18)
40 0 0

Kahe päeva jooksul toimetatakse Venemaa õhu- ja kosmosejõudude ja Lääne sõjaväeringkonna väeüksused oma alalise baseerumise lennuväljadele

TALLINN, 21. september — Sputnik. Valgevenes strateegilistel ühisõppustel "Zapad-2017" osalenud Venemaa õhu- ja kosmosejõudude operatiivtaktikalise ja armeelennuväe meeskonnad alustasid ümberpaiknemist operatiivlennuväljadelt oma alalistesse dislokatsioonibaasidesse, teatas agentuurile Sputnik Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus.

Venemaa ja Valgevene strateegilised ühisõppused "Zapad-2017" lõppesid 20. septembril. Õppuste peamine faas toimus Valgevene territooriumil.

"Õppuste erinevates, sealhulgas ka Valgevene territooriumil toimunud faasides osalenud lennukid Su-35S, MiG-29SMT, Su-30SM, Su-34, Su-25, kopterid Mi-28N, Mi-35, Mi-8, Ka-52 naasevad kahe päeva jooksul alalise paiknemise lennuväljadele," teatati pressiteenistusest.

Õppuste käigus täitsid õhu-ja kosmoseväe ja Lääne sõjaväeringkonna meeskonnad keerulistele ilmastikutingimustele vaatamata kõik ettenähtud ülesanded, kaasa arvatud taktilise dessandi heitmine, maapealse väegrupeeringu õhutoetus, õhusihtmärkide tuvastamine, õhulöökide andmine erinevate maasihtmärkide pihta ja muud.

Reedel Borissovski polügoonile õppusi jälgima saabunud Valgevene president Aleksandr Lukašenko märkis ajakirjanikega suheldes: Moskva ja Minsk on juba korduvalt garanteerinud, et pärast õppuste lõppemist pöörduvad Venemaa sõjaväelased koju tagasi.

"Kõik väeüksused naasevad alalistesse dislokatsioonipaikadesse — nii Valgevene, kui ka Venemaa omad," ütles president.

Lukašenko väljendas arusaamatust seoses paljude riikide meedias puhkenud Venemaa ja Valgevene ühisõppuste diskrediteerimise kampaaniaga. Ta rõhutas, et see diskrediteerimine "oli äärmiselt ebaprofessionaalne". Tema sõnul ei saanud Valgevene territooriumil õppustel osalenud sõjaväelaste hulk mõjutada olukorda regioonis. Lukašenko tuletas meelde, et Valgevene armee isikkoosseis on 75 tuhat meest.

President rõhutas lõpetuseks, et mõlemad riigid garanteerisid veel enne õppuste algust Venemaa sõjaväelaste naasmise oma territooriumile pärast õppuste lõppemist. "Meil ei olnud kavatsust (jätta Venemaa sõjaväelasi oma territooriumile – toim.)," märkis Lukašenko.

Teema:
Suurõppus "Zapad 2017" sai avapaugu (18)
Tagid:
Zapad, lennuk, sõjavägi, Likašenka, Valgevene

Peamised teemad