06:55 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
37 0 0

Kolonelleitnant Kaupo Kiis jälgis õppusi Valgevene kutsel. Vaadelda sai ta õppusi neljal polügoonil ehk vaid seda, mida Valgevene näidata tahtis.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Vaadeldi õhuväe, maavägede ning õhutõrje harjutusi. Kiis kirjeldas õhutõrje operatsiooni, kus viidi läbi terroristide vastast võitlust.

"Me nägime seda, kuidas Vene Föderatsiooni ja Valgevene vabariigi ühinenud õhujõud viisid läbi siis terroristidevastast võitlust lennuväljal esmalt siis lokatsioonivahendite purustamisega, siis lennuväljal olevate lennukite kahjutuks tegemisega ja lõpuks lennuraja hävitamisega," ütles Kiis "Aktuaalsele kaamerale", vahendab ERR.

Lisaks toimus silla õhkimine ja kolonnide hävitamine. Kiis nendib, et on raske öelda, et tegemist oli terroristide vastase võitlusega. Nii on aga õppuste eesmärki maailmale tutvustanud Venemaa.

Maavägede õppus oli veidi sarnane sellistega, mida Eestis on läbi viinud. "Need, keda me nägime, need olid professionaalid. Me ei pääsenud ühegi sõduriga kohtuma, me ei näinud ühtegi väiksemat meest kui alampolkovnik," rääkis Kiis

Kiis lisas, et väed täitsid neid ülesandeid, mis oli neile stsenaariumisse kirjutatud. Millised oli täpselt sõjaväelaste ülesanded, seda vaatlejatele ei räägitud.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
Zapad, Kaupo Kiis, terrorist, kolonelleitnant, Valgevene

Peamised teemad