06:22 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
3412

Kaitseminister Jüri Luik tänas Eestist peatselt lahkuvaid Ameerika Ühendriikide sõdureid nende teenistuse ning koostöö eest

TALLINN, 28. september — Sputnik. Augustist septembri lõpuni viibib Eestis Ameerika Ühendriikide maaväe 173. õhudessantbrigaadi kompanii, et alla kriipsutada USA tähelepanu oma liitlaste julgeolekule Venemaa suurõppuse Zapad ajal, teatas kaitseministeerium.

Kaitseminister ütles, et ühised õppused arendavad meie koostegutsemisoskusi ja tugevdavad NATO kaitsevõimet.

"Ehkki Venemaa relvajõudude suurõppus Zapad 2017 kulges Eesti jaoks ohutult, oli teie siinviibimine turvalisuse säilitamiseks vajalik," ütles Luik sõduritele.

Kaitseministri hinnangul on liitlaste viibimine Eestis meie piirkonna rahu ja stabiilsuse oluline garantii.

"Õhudessantväelaste kohalolek demonstreerib, et muutuvas olukorras saame siinviibivate liitlaste arvu paindlikult suurendada," ütles Luik.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et jutt pole ainult Eestist – USA suurendas Zapadi ajaks oma vägesid Poolas, saatis kompaniid ka Lätisse ja Leetu ning osales tugevate jõududega Rootsi õppusel Aurora.

Ameerika Ühendriikide maaväe 173. õhudessantbrigaadi kompanii paikneb hetkel Võrumaal Nursipalus 2. jalaväebrigaadi juures.

Kompanii ülem kapten Craig Barnhill rääkis kaitseministrile, et koostöö kohalike kaitseväelastega on sujunud väga hästi.

"Eesti kaitseväelased on olnud vastutulelikud ja abivalmid," ütles kapten Barnhill.

Kapten meenutas õppusi koos Eesti ajateenijatega 2. jalaväebrigaadist.

"Võttes arvesse nende küllaltki algusfaasis sõjalist väljaõpet olid nad kompetentsed ning nende sooritus heal tasemel," ütles kapten Barnhill.

Kaitseminister kinnitas ülehomme Eestist lahkuvatele 173. õhudessantbrigaadi kompanii võitlejatele, et USA kaitsejõudude kohalolek siin on alati oodatud.

Tagid:
Zapad-2017, kaitsevägi, kompanii, sõdur, Jüri Luik, USA

Peamised teemad