23:23 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Uudised
lühendatud link
4710

VII Balti kaasmaalaste foorum peetakse 4.-6. oktoobrini 2017 Leningradi oblastis. Osavõtjate hulgas on ka suurimate Balti riikides tegutsevate venekeelsete meediaväljaannete peatoimetajad

TALLINN, 28. september — Sputnik. Foorum on juba kujunenud Lätis, Leedus, Poolas, Soomes, Eestis, Valgevenes, Saksamaal ja teistes piirkonna riikides elavate Vene päritolu inimeste traditsiooniliseks ja autoriteetseks kokkutulekute ja intellektuaalsete kohtumiste pidamise ürituseks, teatab foorumi organiseerija Leningradi oblasti ajakirjanduse ja ühiskondlike sidemete komitee.

Festival Kuldne Mask Eestis on üks kõige väljapaistvamaid aasta kultuurisündmusi
© Фото : из архива организаторов фестиваля "Золотая маска"

Seekord koguneb Foorumile üle saja esindaja Venemaalt ja teistest Balti mere piirkonna riikidest. Osavõtjate hulgas on suurimate Balti riikides tegutsevate venekeelsete meediaväljaannete peatoimetajad, ühiskondlike organisatsioonide juhid ja aktivistid, inimõiguslased ja eri taseme ametnikud ning rahvasaadikud. 

Foorumi töös osalevad Venemaa välisministeeriumi, Riigiduuma ja Föderatsiooninõukogu esindajad ning Leningradi oblasti kuberner.

Foorumil arutatakse kaasmaalaste ühiskondlike organisatsioonide mõju Euroopa Liidu maades, nende teavitusvõimekust, koostegutsemise potentsiaali nii omavahel, kui ka majanduse, kultuuri ja haridusvaldkonnas ning regioonidevahelisi sidemeid.

19. ja 20. septembril toimusid Tallinnas traditsioonilised "Peterburi kohtumised Tallinnas", mille raames lisaks kultuuriprogrammile toimusid ka linnajuhtide kohtumised ning spetsialistide temaatilised ümarlauad elamumajanduse, hariduskorralduse ja keskkonnahoiu valdkonnas.

Peterburi kohtumised algavad kunstimeistrite galakontserdiga >>

Festival "Kuldne Mask Eestis 2017" toimub Eestis juba kolmeteistkümnendat korda. Sel aastal toimub festival Tallinnas, Tartus, Narvas ja Sillamäel 5.-17. oktoober. Festival näitab parimaid Venemaa viimaste hooaegade lavastusi, mis on olnud Venemaa teatripreemia "Kuldne Mask" kas nominendid või laureaadid.

Tagid:
kaasmaalane, foorum, meedia, VII Balti kaasmaalaste foorum, Baltimaad, Leningrad

Peamised teemad