07:51 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
25 0 0

Briti ajakirjanduse andmetel kontrollis Euroopa Ülemkogu eesistuja isiklikult, et kohtumise päevakorda ei satuks Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu "lahutuse" küsimusi

TALLINN, 29. sept — Sputnik. Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk keelas Tallinnasse Euroopa Liidu digitaalkohtumisele kogunenud Euroopa Liidu liikmesriikide valitsusjuhtidel arutada Theresa May'ga Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust.

Sellest kirjutab gazeta.ru viitega Briti väljaandele Mirror, märkides, et brititeemalise diskussiooni asemel pakuti ürituse osavõtjatele külastada Briti laulja Stingi kontserti. Seejuures nimetab gazeta.ru Tuski ekslikult "Euroopa Komisjoni juhiks".

"Tusk võttis tippkohtumise päevakorra isikliku kontrolli alla," ja Brexiti asemel "räägivad riigijuhid bloki majandusest ja suunduvad siis Eestis oma uue albumi "57th and 9th" tutvustustuuril viibiva laulja kontserdile. Väljaanne kirjutab, et tippkohtumise kutses oli märgitud, et Stingi kontsert saab olema heaks võimaluseks päev õhtusse saata."

Reedel, 29. septembril arutavad ELi riikide juhid Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumisel, kuidas tõsta Euroopa konkurentsivõimet ja atraktiivsust kiiresti arenevate tehnoloogiate ning digitaalsete võimaluste olukorras, vahendas Sputnik Eesti.

"Mul on hea meel tervitada sellist suurt hulka Euroopa liidreid ja sõpru Tallinnas," ütles 29. septembri hommikul Eesti peaminister Jüri Ratas kogunenud ajakirjanikele inglise keeles, "Eesti tunneb uhkust, et on EL liige ja suhtub digitaalvaldkonna tippkohtumise korraldamisse väga tõsiselt. Me ehitama digitaalset ühiskonda ja see on meie peamine prioriteet."

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
tippkohtumine, digitaalvaldkond, Brexit, EL, EL ülemkogu, Donald Tusk, Tallinn

Peamised teemad