11:57 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
4210

Täna külastasid kaitseväe Tapa linnakut Ühendkuningriigi peaminister Theresa May, peaminister Jüri Ratas ning Prantsusmaa president, et tutvuda seal teenivate NATO lahingugrupi ja Eesti kaitseväelastega

TALLINN, 29. september — Sputnik. Ühendkuningriigi peaminister Theresa May ütles Tapal teenivatele NATO lahingugrupi sõduritele ja Eesti kaitseväelastele, et Ühendkuningriigi panus NATO kollektiivkaitsesse püsib tugevana ning et rünnakut ühe NATO riigi vastu käsitletakse rünnakuna terve alliansi vastu, teatas kaitseväe peastaap.

"Olen uhke, et enam kui 800 Briti mees- ja naiskaitseväelast annavad koos prantslaste ja taanlastega oma panuse rahvusvahelisse koostöösse," ütles Ühendkuningriigi peaminister.

Tallinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

May sõnul kujutab Venemaa agressiivne käitumine ohtu nii Eestile, Lätile, Leedule kui Poolale.

"Kui Venemaa tahtlikult rikub rahvusvahelist õigust ja kokkulepete süsteemi, mille loomine on palju vaeva nõudnud, peame liitlastega koostöös seda rahvusvahelist süsteemi kaitsma."

Lisaks sõduritega kohtumisele tutvusid peaminister Jüri Ratas, Ühendkuningriigi peaminister Theresa May ning Prantsusmaa president Emmanuel Macron NATO lahingugrupi ja Eesti kaitseväe tehnikaga.

Tapa linnakut külastanud Ühendkuningriigi peaminister Theresa May ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron viibivad Eestis Euroopa Liidu digitaalvaldkonna tippkohtumise raames.

Tagid:
tippkohtumine, Emmanuel Macron, Theresa May, Tapa, Ühendkuningriik

Peamised teemad