21:57 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
1810

Reedel, 29. septembril kohtunud Euroopa Liidu liikmesriikide liidrid rääkisid võimalustest Euroopa Liidu konkurentsivõime arendamiseks kasutades kiiresti arenevaid tehnoloogiaid ja digitaalseid võimalusi

TALLINN, 30. september — Sputnik. Tegemist on esimese täies mahus digitaalküsimuste arutamisele pühendatud ELi tippkohtumisega, milles osalemist on oluliseks pidanud 25 liikmesriigi valitsusjuhid ja riigipead, seisab Eesti EL Nõukogu eesistumise kodulehel. 

"Peamiselt käsitleti e-valitsemise, küberturvalisuse, majanduse ja tööturu temaatikat ning mul on hea meel, et Eesti eesistujana sai tuua Euroopa Liidu debatti uue olulise mõõtme. Valdav tagasiside liidritelt kinnitas, et digiteema tõstatamine on väga asjakohane – esmalt on vaja edasi liikuda digitaalse ühise turu arendamisega, samas tuleb jõuliselt töötada infrastruktuuri arendamise ning digioskuste kasvatamisega," võttis digitaalvaldkonna tippkohtumise tulemused kokku riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats.

Välisministeerium arendas Euroopa Liidule sanktsiooniveebi
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Juba vähem kui kolme nädala pärast toimuval Euroopa Ülemkogul tulevad tänase tippkohtumise järeldused konkreetsemalt ja põhjalikumalt kõne alla. Samuti otsustasid liidrid täna (29. septembril — toim.), et kiireks edasiliikumiseks on vajalik järgmine täiendav digiministrite nõukogu korraldada juba oktoobri lõpus," lisas Jäärats.

Digitaalvaldkonna tippkohtumise projektijuht Mari-Liis Lind jäi kohtumise sisuliste arutelude ning korraldusega väga rahule.

"Saime käsitletud meie jaoks olulised teemad ning usun, et meil õnnestus liidriteni jõuda digitaalse arenguga seotud võimaluste ja vajaduste osas. Ühtlasi on mul väga hea meel, et saime nii liidritelt, delegaatidelt kui ka ajakirjanikelt väga positiivset tagasisidet – seda alates päevalillevaibast liidrite kohtumise saalis kuni sisulise teemapüstituseni. Lühikese ajaga suutis meie tiim üles ehitada ainult kiidusõnu pälvinud 3500-ruutmeetrise meedialinnaku, kus tegi kahe päeva jooksul tööd üle 400 ajakirjaniku," sõnas Lind.

"Kokku osales digitaalvaldkonna tippkohtumisel üle 1500 inimese. Valdav enamus liidreid ja ajakirjanikke külastasid Eestit esmakordselt ning usun, et seeläbi oleme kindlasti Eesti tuntust suurendanud – ehk tulevad nad pärast tänast siia ka heameelega tagasi," lisas Lind.

Tippkohtumist juhtinud Eesti peaministri Jüri Ratase pressiavaldus

Laupäeval on kõik huvilised oodatud tehnoloogia tipptaset tutvustavale näitusele

Tippkohtumise raames püstitati Kultuurikatla sisehoovi näituseala, millega on kõigil huvilistel võimalik tutvuda laupäeval, 30. septembril kell 11-17. Näha saab valikut Euroopa teadus- ja arendustöö tippsaavutustest, mis on kõik seotud tippkohtumisel käsitletavate teemade ja eluvaldkondadega.

"Näitusealal on väljas ülikiirel 5G andmesidel töötavad tehnoloogilised kauglahendused, millel on potentsiaal muuta nii tööstuse kui ka meelelahutuse tulevikku. Samuti on väljas töötava prototüübina alles paari nädala eest avalikustatud Audi isejuhtiv auto ja 3D prinditud inimsüda," mainis näituseala vaid mõnda eksponaati ELi eesistumise digilahenduste nõunik Valdek Laur.

Näitusele pääseb ligi nii Mere pst, Kultuurikilomeetri kui ka sadama poolt, hoovi saab Kultuurikatla korstna kõrvalt. Näitus on tasuta. Loe rohkem näitusest.

Tagid:
digivaldkond, tippkohtumine, riigijuhid, Kultuurikattel, EL, Jüri Ratas, Tallinn

Peamised teemad