11:47 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Uudised
lühendatud link
13842

Läti linnakese elanikud pole rahul NATO polügooni äärseses metsas kuhjade kaupa vedelevate, sõdurieinetest jäetud tühjade purkide, plastpakendite ja kilekottidega

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Ādaži küla elanik, kes jalutas metsas kohaliku polügooni kandis, kus paiknevad NATO sõdurid, kurtis oma kontoseinal Facebookis metsavälule laiali paisatud prahi — ameeriklaste kuivpajukitest alles jäänud pudelite ja pakendite üle, teatas Läti Sputnik.

Kasutajanime alt Niina Vladimirovna läkitati sotsiaalvõrgustiku gruppi "Riia koeraomanike klubi" fotoga illustreeritud postitus. Postitus pälvis kasutajatelt elevil kommentaare. Selgus, et see pole sugugi ainus juhtum, kus kohalikud elanikud on märganud polügooni ümbruses prahihunnikuid.

"Jaa, minagi nägin Ādaži metsas hunnikute viisi purke ja ilmselgelt ameeriklaste pajukite pakendeid. Ja kogu mets on ära lagastatud, süda lausa valutab!" kirjutas Ērika Kostenko.

"Vabatahtlikke, kes käivad "Lielā talka" (lätlaste "Teeme ära" — toim.) talgutel ning lihtsalt hoolivaid inimesi ei ole kuigi palju! Meil, vabandage väga, piisab sigu küllaga," jätkab Valerie Tyr.

Juba mitmes samalaadne lugu

Mõned tuletasid kohe meelde teise inetu loo NATO sõduritega: 2014. aastal kirjutas Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs avaliku kirja, kus kaebas, et NATO meremehed urineerivad kaupluseakendele, rebivad linna lilleklumpidelt lilleõisi ja põhimõtteliselt käituvad nagu okupandid, kellele jaoks seadused ei loe.
Leidus neidki, kes suhtusid arutlusaineese huumoriga, täheldades, et sodi võib NATO sõdurid „vaenulikele jõududele" välja anda.

"Eeskirjade kohaselt endast prahti maha jätta ei tohi, vaenlane märkab seda kohe ja asub jälgima. Poistel ei jää siis pikalt sõdida, pole antud. Pigem kaevaku kapsamaad, tõesõna…" kirjutas Tatjana Roger.

2016. aasta juulis Varssavis toimunud NATO tippkohtumisel otsustati paigutada Leedusse, Lätisse, Eestisse ja Poolasse NATO rahvusvahelised pataljonid alliansi "idatiiva tugevdamiseks" koguarvuga üle nelja tuhande mehe. Lätisse saabunud NATO pataljon baseerub Ādažis ja koosneb enam kui 1 100 sõjaväelasest, kes pärinevad kuuest riigist: Kanadast, Albaaniast, Itaaliast, Sloveeniast ja Hispaaniast. Allüksust kamandab Kanada.

Tagid:
NATO, sõdur, Läti, Eesti

Peamised teemad