04:59 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
1310

3.-5. oktoobril Tallinnas toimuval Euroopa linnade festivalil saab Tallinna Keskkonnaamet Euroopa Liidu programmi URBACT tunnustuse heakorrakuu kampaania korraldamise eest

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. 26 aastat järjest korraldatud heakorrakuu keskkonnakampaania sai ainsana Eestis ja üheks üle Euroopalise tunnustuse saanud 97. paremast praktikast, vahendab Raepress.

Laupäeval toimuvad pealinnas koristustalgud, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Programmi URBACT žüriile laekus 270 taotlust 29 riigi 219 linnast. Nende hulgast valiti välja 97 parimat praktikat, sh Tallinna heakorrakuu, mis on ainuke tunnustatud parim praktika Eestist. Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul näitab tunnustuse omistamine Tallinna linna pikaajalise keskkonnaalase töö väärtustamist ka Euroopa tasemel.

"Meil on välja kujunenud head tavad suhtlemisel kohalike kogukandade ja linnaelanikega. Tore, et nüüd tunnustati seda ka Euroopa tasemel," ütles abilinnapea. "Oluline on see, et heakorrakuu raames me ei kutsu inimesi ainult koristama, vaid hoolitseme selle eest, et suureneb nende keskkonnateadlikkust eeskätt sellest, kui ohtlik on Läänemere keskkonnale rannast merre sattunud prügi," sõnas ta.

Euroopa linnade festivalil osaleb ligi 500 linnade, linnaühenduste ja regioonide esindajat Euroopa Liidust, Norrast ja Šveitsist. Festival algab 3. oktoobri õhtul suure linnade galaga Kultuurikatlas, kus oma tunnuse saavad 97 linnade parimat praktikat. Tseremoonial osaleb Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ja programmi URBACT direktoraadi juhataja asetäitja Eric Briat.

4.-5.oktoobril toimuvad Telliskivi Loomelinnakus paremate praktikate esitlused, arutelud ja kohtumised. Linnaesindajatele on loodud võimalus tutvuda paremate praktikatega, luua kontakte ja saada teavet nende rakendamiseks oma linnas.

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb täna ja homme Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametlikul kohtumisel, kus räägitakse merekeskkonna kaitsest
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Euroopa Liidu programmi URBACT eesmärk on toetada säästvat integreeritud linnaarengut Euroopa linnades ja linnapiirkondades. Programm pakub rahalist toetust teadmiste ja kogemuste vahetamise ning võrgustike loomise kaudu, mis võimaldavad läbi mõelda, kuidas ühes kohas järeleproovitud väärtuslikke kogemusi saaks rakendada mujal.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on "Lööme linna läikima!".

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt ja vene keeles siit.

Samal teemal

Tallinnas toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid
Laupäeval toimuvad talgud Stroomi rannaalal
Nädalavahetusel toimuvad pealinnas ohtlike jäätmete kogumisreidid
Heakorrakuul toimuvad ohtlike jäätmete kogumisreidid
Tallinna heakorrakuu avati talgutega Lasnamäel
Tagid:
heakorrakuu, linn, festival, URBACT, Kultuurikattel, Kalle Klandorf, Tallinn, Euroopa

Peamised teemad