16:13 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
2420

Constantinus Magnus auhinna väljaandmise ajaloos oli see esimene kord. Seni olid selle laureaatideks olnud katoliku kiriku esindajad, tuntud poliitikud ja metseenid

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. RIA "Rossija Segodnja" Itaalia esinduse juht Sergei Startsev, kes on selles riigis töötanud üle veerand sajandi, sai rahvusvahelise Constantinus Magnuse ajakirjandusauhinna.

Sputniku fotoajakirjanik Valeri Melnikov võitis auhinna pikaajaliste projektide nominatsioonis fotoseeriaga „Ukraina mustad päevad“.
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Sellest teatas RIA Novosti, märkides, et Itaalia autoriteetsetest teadlastest, usu- ja ühiskonnategelastest koosnev žürii tunnustas Venemaa ajakirjanikku "aastatepikkuse viljaka tegevuse eest Venemaa ja teiste venekeelsete riikide uudiste levitamise eest Itaalias ja Itaalia elus toimuvate märgiliste sündmuste kohta informatsiooni levitamise eest suure Euraasia riigi meediaväljaannetele".

Koos Startseviga omistati auhind ka Itaalia ajakirjanduse patriarhile, tuntud riigitegelasele, endisele Itaalia Ministrite nõukogu sekretärile Gianni Letta'le. Oma kõnes märkis Letta ajaproovile vastu pannud Itaalia-Venemaa suhete tähtsust ja vajadust jätkata Venemaa kostööd Läänega. 

Rahvusvaheline auhind Constantinus Magnus asutati Itaalias 2011. aastal. Oma nime on Auhind saanud Rooma imperaatori Constantinus Suure järgi, kes on pühitsetud ristiusu kiriku apostlitega võrdseks pühakuks. Auhind omistatakse "teenete eest kunsti, kultuuri ja teaduse arendamise ja levitamise ning vabaduse, õigluse ja rahu edendamisel".

Constantinus Magnuse auhinna laureaatideks on paljud tuntud organisatsioonid ja ühiskonnategelased. Nende hulgas on Palestiina omavalitsuse juht Maḩmūd 'Abbās, Pettlemma Kristuse sünnibasiilika frantsiskaani munk Ibrahim Faltas, kes 2002. aastal oli juutide ja palestiinlaste vahendajaks selle pühakoja ümber puhkenud teravas konfliktis, samuti Itaalia linn Lampedusa, mis juba 1990. aastate algusest võtab vastu põgenikke Aafrikast ja Lähis-Idast. Venemaa esindajale on see auhind omistatud esmakordselt.

Sergei Startsev töötab alates 1990. aastast mitmete juhtivate Venemaa meediaväljaannete korrespondendina Itaalias ja Vatikanis. Oma ajakirjandusliku ja ühiskondliku tegevuse eest Apenniini poolsaarel on ta võitnud mitmeid ajakirjandusauhindu.

Tagid:
preemia, ajakirjandus, Constantinus Magnuse ajakirjandusauhind, Rossija Segodnja, Gianni Letta, Sergei Startsev, Itaalia, Venemaa

Peamised teemad