10:17 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
7700

Pagulasperede käekäiku kajastav Instagrami lehekülg kirjutab, et Saksamaa ei anna perekonnale varjupaika, kuna neile juba pagulasstaatuse andnud Eesti on turvaline riik

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Saksamaa ei anna varjupaika Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonnale, kes suvel lahkus Eestist ja suundus Saksamaale, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Neljast inimesest koosnev Süüriast pärit perekond saabus Eestisse tänavu aprillis ning suunati koos teise perekonnaga Põlvasse, tegemist on ühega pagulasperekondadest, kelle käekäiku Euroopas jälgib ajakiri Time. Juuni alguses otsustas perekond Eestist lahkuda ning suunduda Saksamaale ning sealt asüüli küsida.

Lätist on lahkunud pea kõik EL-i ümberpaigutatud pagulased>>

Pagulasperede käekäiku kajastav Instagrami lehekülg kirjutab, et Saksamaa ei anna perekonnale varjupaika, kuna neile juba pagulasstaatuse andnud Eesti on turvaline riik. Perekond kavatseb otsuse vaidlustada ning loodab leida mõistva kohtuniku, kes säästaks neid Eestisse tagasisaatmisest ning laseks perekonnal Saksamaale jääda.

"Ma elasin telgis, ma sünnitasin ning läksin tagasi telki," ütles pereema Taimaa Abazli. "See [telk] oli räpane ja vastik. Ma kannatasin seda kõike, et pääseda Saksamaale. See oli minu eesmärk."

Teema:
Migratsioon Eestis (89)
Tagid:
kvoot, pagulased, Saksamaa, Eesti, Süüria

Peamised teemad