05:54 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
5820

Kaitseminister Jüri Luik ütles kohtumisel Poola kaitseministri Antoni Macierewicziga, et Venemaa tegevus õppuse "Zapad 2017" ajal näitas NATO tehtud otsuste õigsust

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. "Me oleme NATO liikmetena rahul otsusega paigutada õppuste ajaks Poola ja Balti riikidesse täiendavaid liitlaste üksuseid," lausus Luik.

Kaitseministri hinnangul ületas Vene vägede tegevus õppuse "Zapad 2017" ajal, eel ja järel kaugelt piirid, mis kohustavad manöövritest teatama ja neid vaatlema kutsuma, edastab Kaitseministeerium.

Sõjaväeõppused Zapad 2017
© Sputnik / Виктор Толочко

Eesti kaitseministri hinnangul näitas õppus ennekõike, et liitlaste tehtud otsused on olnud õiged ning et NATO valmisoleku tõstmine regioonis tegutsemiseks on end täielikult õigustanud.

Pentagon tunnistab õppuste "Zapad 2017" avatust >>

Kaitseminister Jüri Luik ja Poola kaitseminister Antoni Macierewicz arutasid ka valmistumist järgmiseks NATO tippkohtumiseks. Eesti seisukoht on jätkata võimearendust, et NATO kohalolek oleks regiooni stabiilsuse tagamiseks piisav.

Euroopa Liidu tasandil käsitlesid ministrid ennekõike PESCO loomist, samuti liitlaste vägede ümberpaiknemist toetava logistilise taristu arendamist. Luik tänas Poolat heade liitlassuhete eest ning tunnustas Poola panust NATO tegevusse.

NATO toob Zapadi ajaks Baltimaadesse lisavõimeid >>

Kolonelleitnant Kaupo Kiis jälgis õppusi Valgevene kutsel. Vaadelda sai ta õppusi neljal polügoonil. Vaadeldi õhuväe, maavägede ning õhutõrje harjutusi. Kiis kirjeldas õhutõrje operatsiooni, kus viidi läbi terroristide vastast võitlust.

Venemaa kaitseministeerium lükkas ümber teated ajakirjanike tulistamisest õppustel Zapad-2017
© Министерство обороны РФ

Poliitikaeksperdid olid veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud nende õppuste teravat kritiseerimist, vahendas Sputnik Eesti.

"Zapad 2017": hirmul on suured silmad >>

Venemaa ja Valgevene strateegilisi ühisõppusi Zapad 2017 on inforuumis kunstlikult pingestatud, ent avaldusteks nende väidetavalt agressiivsest iseloomust polnud vähimatki alust – tunnistasid Sputniku videosillast osavõtnud eksperdid.

Ühisõppused "Zapad 2017" toimusid Valgevene ja Venemaa territooriumil 14. kuni 20. septembrini. Õppustel osales ligikaudu 13 000 sõjaväelast, sealhulgas 3000 Venemaalt. Vaatamata Venemaa ja Valgevene avaldustele "Zapad 2017" täiesti tavapärasest õppeiseloomust ja kõikide rahvusvaheliste reeglite järgimisest ning maailma üldsuse teavitamisest, kinnitasid paljud lääne poliitikud, et õppused kätkevad endas väidetavalt agressiivset, ründavat olemust.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
õppused, Zapad-2017, kaitseministeerium, Jüri Luik, Poola, Valgevene, Eesti, Venemaa

Peamised teemad