19:36 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Washingtonis toimub kõrgetasemeline digiseminar

Eesti korraldab Washingtonis digiseminari

© Sputnik / Юрий Абрамочкин
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
810

11. oktoobril toimub Washingtonis kõrgetasemeline seminar "Digitaalsed dividendid: tee digitaalse ühiskonna poole", mille üks korraldajatest on Euroopa Liidu eesistujamaa Eesti

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Seminari avab rahandusministri eriesindaja ELi eelarve küsimustes Märt Kivine, teatab Rahandusministeerium. "Seda, kuidas me Euroopas digitaalset turgu korraldame, jälgib ja järgib kogu maailm. Eesti võttis otsusega keskenduda eesistumisperioodil digi-asjadele endale suure vastutuse," märkis Kivine.

President Kaljulaid arutas Itaalia kolleegiga rände- ja digiküsimusi >>

"Maksustamist ja teenuste korraldust puudutavad uuenduslikud lahendused ei tohi takista majanduse arengut ega jätta kasutamata tehnoloogiast saadavat kasu. Samal ajal peavad need lahendused tugevdama tarbijate ja kodanike õigusi," võttis Kivine kokku digivaldkonna ühe peamise väljakutse, millele ka seminaril keskendutakse.

Seminari põhi-ettekande teeb Eesti eelmine president Toomas Hendrik Ilves, kes kõneleb eelkõige Eesti näitel digiühiskonna võimalikkusest ja võimalustest. Ilvese ettekanne rõhutab seda, et otsustav pole mitte tehnoloogia, vaid tehnoloogia pakutava kasutamine selleks õiguslikku ja halduskeskkonda luues.

Ratas: digiühiskonda saab luua vaid rahva usaldusel >>

Seminar keskendub laiemalt sellele, kuidas digitehnoloogia areng majandust, ühiskonda ja valitsemisviise muudab. Arutelu üheks põhiküsimuseks on, milliseid võimalusi pakub digitehnoloogia riikidele sissetuleku ja tootlikkuse edendamiseks. Teisest küljest vaadeldakse ka valdkonnaga seotud väljakutseid, nagu näiteks privaatsuse tagamine, andmete kaitse ja küberturvalisus.

Eesti korraldab üritust koostöös Maailmapanga, ÜRO Sihtasutuse ja Digitaalse Arengu Alliansiga.

29. septembril arutasid ELi riikide juhid Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumisel, kuidas tõsta Euroopa konkurentsivõimet ja atraktiivsust kiiresti arenevate tehnoloogia- ning digitaalsete võimaluste olukorras.

Tallinnas toimub digitaalvaldkonna tippkohtumine >>

Tegemist oli esimese täies mahus digitaalküsimuste arutamisele pühendatud ELi tippkohtumisega, milles osalemist on oluliseks pidanud 25 liikmesriigi valitsusjuhid ja riigipead. Tippkohtumine toimus Tallinnas Eesti ELi nõukogu eesistumise raames ning koostöös Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoniga.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
digi, korraldaja, digiseminar, eesistumine, EL, Märt Kivine, Eesti, USA, Washington

Peamised teemad