11:05 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
2110

Esinedes XIX Ülemaailmsel noorsoo ja üliõpilaste festivalil Sotšis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova märkis, et ajakirjanikud peavad mõistma oma vastutust

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Tänapäeva maailmas on faktide kiretu konstateerimine oma tähendust kaotamas. Kuidas aru saada, kus on tõde ning kus vale ja kuidas leida oma tõese info allikas? Sel teemal arutasid 17. oktoobril noorsoo ja üliõpilaste festivali diskussioonist "Valikuvabadus ja õigus teabele tõejärgses maailmas" osavõtjad. Maria Zahharova võttis kohe sõna tegelikkuse subjektiivse tajumise teemal.

Zahharova nimetas Läti välisministrit "libauudiste agregaatoriks" >>

"Meie siin Venemaal – tänu ühele tuntud filmile, tänu meie, sealhulgas viimaste aastate kogemusele – teame, milles on jõud. Jõud on tões. Teine küsimus on, mis on tõde. See küsimus pole päevakajaline mitte ainult meie riigile, vaid see on küsimus kogu maailma jaoks," sõnas Zahharova.

"Veel üks küsimus: kas on olemas üht üldist tõde? Võimalik, et see on olemas. Aga kuidas ikkagi meil toime tulla oma tundmustega, oma tunnetega? Meie isikliku taju ja arusaamisega ümbritsevast maailmast?" esitas Maria Zahharova küsimuse ja vastas ise: tõde ei saa olla ainult üks, kuid küsimus on selles, kuidas teavet esitada.

Zahharova: RT ja Sputniku seisund USA-s on vastuolus sõnavabadusega >>

Maria Zahharova juhtis tähelepanu sellele, et ajakirjanikud peavad mõistma oma vastutust: "Kontrollida, kuivõrd objektiivne sa oled – see peab saama teetähiseks ajakirjanikele ja neile, kes teabega tööd teevad, inimestele, kes oma blogi peavad."

Küsimuse peale, kuidas siis leida infoallikas, keda saab usaldada, soovitas Maria Zahharova lugeda rohkem selle kohta, mis on tulemas, ja võrrelda ennustusi tegelikkusega.

"Otsige neid lugusid, märkige need ära, leidke oma autorid ja leidke oma infoallikad, kes tõepoolest tõestavad, et nende ennustused täituvad ja nende hinnangud peavad paika," soovitas kokkutulnutele Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
allikas, meedialahingud, ajakirjanik, libauudis, XIX ülemaailmset noorsoo- ja üliõpilasfestival, Välisministeerium, Maria Zahharova, Sotši, Venemaa

Peamised teemad