18:37 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
12420

Pagulaste ümberjaotuskava alusel kahe aasta jooksul Eestisse saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poolte

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Seejuures kohustus Eesti vastu võtma 550 pagulast, ent jäi endale võetud kohustusele alla enam kui kolmekordselt. Sotsiaalministeeriumi asekantsler tunnistab, et pagulaste suunamine väikelinnadesse oli viga, vahendab ERR viitega "Pealtnägijale". 

Kohus lükkas tagasi Ungari ja Slovakkia migrandikaebuse >>

2015. aasta lõpus leppisid Eesti riigijuhid kokku, et sisuliselt üleöö Euroopasse tulvanud sadadest tuhandetest pagulastest paigutatakse jaotuskava alusel kahe aasta jooksul Eestisse 550.

Erinevalt mitmest teisest riigist valis Eesti pagulased välja ise, tegi neile taustakontrolli ja andis asüüli juba enne siia saabumist ehk pagulaslaagris Kreekas või Türgis.

Saksamaa ei anna Eestist tulnud kvoodipagulaste perele varjupaika >>

Pagulasperede käekäiku kajastav Instagrami lehekülg kirjutab, et Saksamaa ei anna perekonnale varjupaika, kuna neile juba pagulasstaatuse andnud Eesti on turvaline riik, vahendas Sputnik Eesti viitega Pealinnale.

Saksamaa ei anna varjupaika Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonnale, kes suvel lahkus Eestist ja suundus Saksamaale. Neljast inimesest koosnev Süüriast pärit perekond saabus Eestisse tänavu aprillis ning suunati koos teise perekonnaga Põlvasse, tegemist on ühega pagulasperekondadest, kelle käekäiku Euroopas jälgib ajakiri Time.

Lätist on lahkunud pea kõik EL-i ümberpaigutatud pagulased >>

Juuni alguses otsustas perekond Eestist lahkuda ning suunduda Saksamaale ning sealt asüüli küsida. Pagulasperede käekäiku kajastav Instagrami lehekülg kirjutab, et Saksamaa ei anna perekonnale varjupaika, kuna neile juba pagulasstaatuse andnud Eesti on turvaline riik.

Perekond kavatseb otsuse vaidlustada ning loodab leida mõistva kohtuniku, kes säästaks neid Eestisse tagasisaatmisest ning laseks perekonnal Saksamaale jääda.

RIA Novosti EL-i institutsioonidest pärit allikate andmetel võib Euroopa Komisjon kahekordistada kvoote pagulaste vastuvõtmiseks, sel juhul ulatuks see arv Eesti jaoks 1100 inimeseni, vahendas Spuntik Eesti septembris.

Kõigil EL-i riikidel tuleb pärast Slovakkia ja Ungari hagiavaldust, mis puudutas pagulaste vastuvõtmise kvoodisüsteemi, keskenduda pagulaste ümberpaigutamisel oma kohustuste täitmisele, väitis Euroopa Komisjoni rände, siseküsimuste ja kodakondsuse volinik Dimitris Avramopoulos.

Eestit võidakse sundida kaks korda enam pagulasi vastu võtma >>

Teema:
Migratsioon Eestis (89)
Tagid:
väikelinn, kava, migrandid, pagulased, EL, Eesti

Peamised teemad