21:07 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
2620

Süsinikdioksiidi kontsentratsioon atmosfääris püstitas eelmisel aastal uue rekordi, teatas ÜRO, hoiatades, et Pariisi kliimaleppe sihtide saavutamiseks on vaja drastilisi meetmeid

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Viimati oli süsinikdioksiidi kontsentratsioon Maal praeguse tasemega samaväärne kolm kuni viis miljonit aastat tagasi, kui planeedi veetase oli praegusest kuni 20 meetrit kõrgem, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Saksa kantsler Angela Merkel G20 tippkohtumisel
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Süsinikdioksiidi kontsentratsioon atmosfääris kasvas 2016. aastal rekordkiirusel, tase ulatus 403,3 osakeseni miljoni kohta inimtegevuse ja jõulise El Niño tõttu," teatas Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon iga-aastases raportis.

Ministrid kinnitasid Euroopa toetust Pariisi kokkuleppele >>

Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametlikul kohtumisel Tallinnas kinnitasid ministrid veelkord Euroopa vankumatut toetust Pariisi kokkuleppele, vahendas Sputnik Eesti juulikuus.

USA president Donald Trump teatas, et viib USA Pariisi kliimaleppest välja. Trump ütles, et Pariisi kliimalepe on näide sellest, kuidas Washington on liitunud kokkuleppega, mis seab USA ebasoodsasse olukorda võrreldes teiste ettevõtetega, mis saavad sellest kasu.

Ban Ki-moon: Trumpi visioon on poliitiliselt lühinägelik >>

"See lepe mitte ainult ei sea meie kodanikele karme majanduspiiranguid, vaid see ei vasta ka meie ideaalidele. Inimesena, kes sügavalt hoolib keskkonnast — ma tõesti hoolin —, ei saa ma südametunnistuse järgi toetada lepet, mis karistab USA-d ja seda see teeb," rääkis president.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

G20 liidrid: Pariisi kliimalepe on pöördumatu >>

2015. aasta detsembris toimunud Pariisi kliima konverentsil (COP 21) võtsid 195 riiki vastu globaalse, õiguslikult siduva kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks.

Kokkulepe näeb ette globaalse tegevusplaani ohtlike kliimamuutuste ärahoidmiseks eesmärgiga hoida ülemaailmne keskmine temperatuuri tõus tunduvalt alla 2°C. Selleks lasub riikidel kohustus võtta meetmeid oma saastenumbrite (õhku paisatavate kasvuhoonegaaside heitkoguste) tuntavaks vähendamiseks.

Tagid:
rekord, atmosfäär, süsinikdioksiid, kliimalepe, kliima, ÜRO, Maa, maailm

Peamised teemad