13:23 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
68 0 0

Rühm sõjaväeinspektoreid Venemaalt saabus teisipäeval, 7. oktoobril Eestisse, et anda oma hinnang siinse sõjaväelise tegevuse ulatuslikkusele

TALLINN, 7. november — Sputnik. Venemaa sõjaväelased saabusid Eestisse usalduse ja julgeoleku tugevdamise meetmete kohta 2011. aastal sõlmitud Viini kokkuleppe teostamise raames ning jäävad sellesse Balti riiki 10. novembrini, teatab Venemaa kaitseministeeriumi pressiteenistus.

Milliseks kujuneb NATO ja Venemaa sõda Baltimaades >>

Selle aja jooksul viib inspektorite rühm läbi kontrollreidi eelnevalt kokku lepitud piirkonnas pindalaga 18 000 ruutkilomeetrit, inspekteeritakse mitut Eesti sõjaväepolügooni. Venemaa inspektorid kohtuvad ka Eesti sõjaväeosade ja väeüksuste juhtidega.

Samaaegselt alustavad Venemaa sõjaväelased neli päeva kestvat sõjaväetegevuse inspekteerimist Lätis. Inspektorid külastavad Riiat, Ādaži polügooni ja riigi keskosa veendumaks, et seal ei toimu sõjaväeõppusi, millest oleks pidanud teisi OSCE riike teavitama, ning kas iga-aastaselt esitatav üldine sõjaväeinfo vastab eelnevalt avaldatu andmetele, teatab Sputnik Latvija. Inspekteeritava piirkonna pindalaks on 14 000 ruutkilomeetrit.

2011. aastal OSCE foorumil vastu võetud Viini kokkulepe on suunatud OSCE riikide vahelise usalduse ja julgeoleku edasisele kindlustamisele (hõlmab 57 riiki Euroopas, Aasias ja Ameerikas).

Kaljulaid: NATO pataljonid on kohal, nüüd tuleb Venemaad mõista >>

Vastavalt sellele dokumendile vahetavad leppeosalised riigid iga-aastaselt infot relvajõudude ja põhiliste relvastusliikide ning lahingutehnika kohta ning planeeringutest kaitse- ja sõjaliste kulutuste eelarvete osas. Dokumendiga on sätestatud konsultatsioonide- ja koostöömehhanism tavatu sõjategevuse ning lahingulise iseloomuga ohtlike vahejuhtumite puhul.

Tagid:
sõjaväepolügoon, sõjaväeline, kontroll, inspektor, kaitseministeerium, Läti, Eesti, Venemaa

Peamised teemad