12:23 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
Rootsi sõjalaevad sildusid Tallinnas

Rootsi sõjalaevad sildusid Tallinnas

© Foto : Kaitseväe Peastaap / Randolf Reiljan
Uudised
lühendatud link
2820

Laupäeval saavad kõik huvilised külastada Rootsi Kuningriigi mereväe miinijahtijat Ven ning Eesti mereväe miinijahtijat Admiral Cowan

TALLINN, 10. november — Sputnik. Reede hommikul sildusid Tallinnas neli Rootsi Kuningriigi sõjalaeva, mis jäävad Eestisse kuni 13. novembrini.

Külastuse vältel peetakse merevägede vahelisi staabikõnelusi ning kohtutakse Rootsi saatkonna esindajatega, teatab kaitseväe peastaap.

"Ootused Eesti mereväega peetavate staabikohtumiste ning koostöö parendamise arutelude osas on kõrged," ütles Rootsi 4. flotilli ülem mereväekapten Fredrik Palmquist. "Käsitleme kohtumistel koolitusalaseid, visiite hõlmavaid ning ühiselt õppustel osalemisega seonduvad teemasid."

Hiina sõjalaevad võtavad osa Venemaa õppusest Läänemerel>>

Tallinna külastavate sõjalaevade koosseisu kuuluvad Rootsi mereväe miinijahtijad HMS Koster, HMS Kullen ja HMS Ven ning staabi- ja toetuslaev HMS Trossö.

Nädalavahetusel täiendavad üksuse laevad oma varusid taas merele minekuks, samuti antakse meeskonnaliikmetele võimalus mõnepäevaseks puhkuseks ja kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Kodusadamas maksumärkideta>>

Laupäeval, 11. novembril ajavahemikus 11.00-15.00 saavad kõik huvilised Lennusadamas toimuval avatud laeva üritusel külastada Rootsi Kuningriigi mereväe miinijahtijat Ven ning Eesti mereväe miinijahtijat Admiral Cowan.

Tagid:
merevägi, Admiral Cowan, miinijahtija, peastaap, kaitsevägi, sõjalaev, Rootsi, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  8
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  36