19:00 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3011

RT peatoimetaja Margarita Simonjan leiab, et lugu telekanali ahistamisega USA-s kätkeb kolme võimalust sündmuste arenguks – alates vastastikusest piirangutest loobumisest kuni ettevõtte töö täieliku keelustamiseni

TALLINN, 16. november — Sputnik. Tema sõnul pakub esimene, kõige optimistlikum variant välja USA võimude loobumise piirangumeetmetest RT suhtes.

"Kõik tulevad meelemõistusele, saavad aru, et me ei olegi nii kohutavad, meil ei kasva sarvi ega ole kapju all, meil ei ole saba ja me toimime normaalse meediana, meid tuleb rahule jätta, ja siis me jätkame saadete edastamist, kõik see praegune tühistatakse," ütles ta, nagu kirjutab RIA Novosti, telekanali Rossija 1 telesaates.

Sündmuste sellise arenguvariandi korral, nagu Simonjan märkis, tühistavad Venemaa võimud tõenäoliselt samuti nende poolt Venemaal töötavatele meediakanalitele kehtestatud piirangud, kuna "need meetmed olid eranditult peegelduslikud".

Simonjan: Minu siiras kaastunne kõikidele ajakirjanikele>>

Teine, neutraalne võimalus seisneb selles, et RT suhtes toimivad piirangud jäävad jõusse ja ettevõttel tuleb leppida uute töötingimustega.

"Sildistamised, töötajate lahkumine, survestamine ja nii edasi. Kõik jääb enam-vähem nii, nagu on, asume töötama tingimustes, nagu need on," pakkus Simonjan.

Ta kõneles ka kolmandast, kõige pessimistlikumast sündmuste arenguvõimalusest, mida usuvad paljud tema kolleegid.

Ajakirjanike kaitsmise komitee mõistis hukka RT ahistamise Washingtoni poolt>>

"See on, et kõigi jaoks lõigatakse ligipääs kuhu iganes. Meid lõigatakse ära, keelustatakse, meid heidetakse levist välja ja võib vaid aimata, millega vastatakse Venemaal," lausus RT peatoimetaja kokkuvõtteks.

Peegelmeetmed

Kolmapäeval, 15. novembril võttis Venemaa Riigiduuma vastu seadusemuudatused, mis kohustavad Venemaal tegutsevaid meediakanaleid ja —väljaandeid registreerima end välisagentidena. Seadusemuudatused puudutavad seaduseelnõu Venemaal keelatud organisatsioonide veebilehtede kohtuvälise sulgemise kohta. Teavitused nende võimalikust tunnistamisest välisagentideks said kolmapäeval eeskätt venekeelne Vabadusraadio ja venekeelne Ameerika Hääl ning eraldiseisvad projektid Nastojaštšeje Vremja (Tänapäev), Kavkaz.Realii ja Idel.Realii.

Lavrov lubas RT ahistamisele USA-s kiiret vastust>>

Seadusemuudatused kujunesid peegelvastuseks Ameerika Ühendriikide valitsuse sammudele USA-s tegutseva Venemaa telekanali RT suhtes. USA võimud nõudsid RT-lt 13. novembriks registreerumist välismaise agendina. Ettevõtte juhtkond on selle nõude lõpuks täitnud.

Telekanal Russia Today
© Sputnik / Евгений Биятов

"Kriminaalasja ja registreerimise vahel valides valisime viimase. Mispuhul ka õnnitleme ameerikalikku sõnavabadust ja kõiki, kes sellesse ikka veel usuvad," ütles telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan.

Eelnevalt on ta nimetanud ameeriklaste ultimaatumit "inimsööjalikuks ettekirjutuseks".

Simonjani hinnangul ei ole Russia Todayle niisugust surveavaldust, nagu USA-s, osaks saanud mitte üheski teises riigis.

Meedialahingud>>

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
RT, välismaine agent, peatoimetaja, Margarita Simonjan, USA

Peamised teemad