21:30 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Uudised
lühendatud link
21 0 0

Washingtonis toimunud EL ja USA sise- ja justiitsministrite kohtumisel arutati transatlantilist koostööd võitluses terrorismi ja narkootikumidega, kriminaalõigust küberruumis ja vastastikust viisavabadust

TALLINN, 20. november — Sputnik. Narkootikumidest tekitab USA-s sarnaselt Eestiga enim probleeme fentanüül ja selle derivaadid. Nii arutati konkreetseid samme, kuidas USA ja Euroopa Liit saavad ühiselt sünteetilise opioidi tootjamaid, sealhulgas Hiinat survestada probleemiga tegelema, edastab Siseministeerium.

Pentagon Euroopale: andke oma suveräänsus meile hoiule >>

"Vajame kiireid kokkuleppeid, mis võimaldavad ühiselt fentanüüli ja selle derivaatide kontrollimatule tootmisele piiri panna, seda vajadusel ka ÜRO tasandil," sõnas siseminister Andres Anvelt.

Valdavalt üksmeelselt kulgenud kohtumisele heitis varju viisavabaduse küsimus, sest Euroopa Liidu liikmesriikidest puudub viie riigi kodanikel ikka veel õigus viisavabalt USA-sse reisida ja see tekitas ka kohtumisel ebakõlasid.

"Oleme siin Euroopa Komisjoniga absoluutselt ühel meelel ja toetame seda, et Rumeenia, Küpros, Horvaatia, Poola ja järgmine eesistuja Bulgaaria saaksid sama õiguse, mis Eesti kodanikele laienes täpselt üheksa aastat ja üks päev tagasi," märkis Anvelt.

Eesti otsib kavalusi USA internetifirmade maksustamiseks >> 

Euroopa Liidu ja USA justiits- ja siseministrite kohtumine toimub kord poolaastas ning järgmine kohtumine peetakse tulevases eestistujariigis Bulgaarias.

Tagid:
terrorism, narkootikum, viisa, viisavabadus, Justiitsministeerium, siseministeerium, Andres Anvelt, Washington, USA

Peamised teemad