10:33 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
29 0 0

Kolmapäeval, 22. novembril andis Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis Tiina Intelmann kuninganna Elizabeth II-le üle volikirja

TALLINN, 23. november — Sputnik. Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid Tema Majesteet ja suursaadik Intelmann Eesti ning Ühendkuningriigi suhetest, mis on olnud ajalooliselt väga head. Suursaadik õnnitles kuningannat ka hiljutise 70. pulma-aastapäeva puhul.

Wessexi krahvinna külastas Tapa sõjaväelinnakut>>

Kuninganna Elizabeth II ja suursaadik Intelmann kõnelesid kohtumisel Eesti ja Ühendkuningriigi kaitsekoostööst.

"Tänasin kuningannat Ühendkuningriigi panuse eest NATO liitlaste suurendatud kohalolekusse (eFP), mis on meie julgeoleku tõstnud uuele tasemele ning aidanud oluliselt kaasa stabiilsuse tagamisele Läänemere piirkonnas," ütles suursaadik Londonis. Suursaadiku sõnul on kuninganna Elizabeth II ka praegu Eestis teeniva kuningliku Walesi rügemendi patroon.

Hakkaks küll kuningaks… Аga kui palju nad teenivad?>>

London
© Sputnik / Игорь Михалев

Intelmann töötas kuni käesoleva aasta augusti lõpuni Euroopa Liidu delegatsiooni juhina Libeerias. Ta on lõpetanud 1987. aastal Leningradi ülikooli itaalia keele ja kirjanduse alal ning töötas seejärel õpetaja ja tõlkijana.

Välisministeeriumis töötab Intelmann alates 1991. aastast.

May Tapal: Venemaa kujutab Eestile ohtu>>

Aastatel 1999–2002 oli ta Eesti alaline esindaja Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures. Märtsist 2005 kuni 2011. aastani oli ta Eesti alaline esindaja ÜRO juures.

Aastatel 2010-2011 oli Intelmann Eesti suursaadik Iisraelis ja juunist 2011 ühtlasi suursaadik Montenegros. 12. detsembril 2011 valiti ta Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee presidendiks. Ta oli selles ametis 2014. aastani, mil alustas tööd EL-i esinduse juhina Libeerias.

Tagid:
Tiina Intelmann, Elizabeth, kuninganna, suursaadik, Ühendkuningriik, Eesti

Peamised teemad