13:31 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Uudised
lühendatud link
3010

NATO liitlaste suurendatud kohalolek on olnud väga edukas ning on oluline jätkata heidutuse ja kaitse tugevdamisega, ütles president Kersti Kaljulaid kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga

TALLINN, 24. november — Sputnik. "Minu esimesest visiidist NATO peakorterisse on möödunud aasta. Mul on hea meel näha, et NATO on edukalt kohanenud uue julgeolekuolukorraga," ütles president eilsel kohtumisel NATO peasekretäriga.

Kaljulaid pääses esimese eestlasena maailma 100 mõjukaima naise hulka >>

President Kaljulaid tõdes, et allianss peab tegelema ka Lõunast lähtuvate väljakutsetega ning kinnitas, et Eesti otsib võimalusi panustamaks oma eksperdiga niinimetatud "lõunakeskusesse" Napolis.

"Aastaga on NATO ja Euroopa Liidu koostöö jõudnud uuele tasandile. Mul on hea meel paralleelsete õppuste ning küberalase koostöö üle. Lisaks olemasolevate koostöövaldkondade süvendamisele näen uue teemana sõjalist mobiilsust," lausus president Kaljulaid. Arengud Euroopa kaitsevaldkonnas ei konkureeri NATOga, vaid pakuvad uusi võimalusi koostööks, lisas Vabariigi President.

Kohtumisel arutati veel järgmisel aastal toimuvat NATO tippkohtumist, partnerlussuhteid Ukraina ja Gruusiaga ning suhteid Venemaaga.

President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult >>

Tartus toimus kaitseväe ühendatud õppeasutustes Eesti juhitud NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsiooni töögrupi seminar, millel osalejad arutlesid väikeriikide rünnakukünnise tõstmise üle, vahendas Sputnik Eesti.

"Eelmisel kohtumisel Tšehhis vaatasime rohkem kontseptuaalset raamistikku, täna arutleme, millised peaksid olema sõjalised võimepaketid, mida väikeriik peaks välja arendama selleks, et neid oleks keerulisem rünnata," ütles töögrupi juht, kaitseväe ühendatud õppeasutuste teadur Jaan Murumets.

Kahe kohtumise tulemusel esitab töögrupp seminaride käigus tekkinud võimalikud poliitikad ja võimepaketid, mille kohta annab NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsioon järgmisel aastal välja aruande.

Kaljulaid: esimese sammu peab tegema Venemaa >>

Kohtumisel osalesid lisaks Eestile ka Rootsi, Soome, Norra, Tšehhi, Horvaatia ja Sloveenia. Lisaks on Eestist kohal ka eksperdid kaitseministeeriumist ja rahvusvahelisest kaitseuuringute keskusest.

Tagid:
julgeolek, liitlased, edukas, kohalolek, NATO, Jens Stoltenberg, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad