17:38 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
26 0 0

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser osalevad täna Brüsselis Euroopa Liidu Idapartnerluse tippkohtumisel

TALLINN, 24. november — Sputnik. Idapartnerlus ehk Euroopa Liidu koostöö Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevenega on Eesti Euroopa Liidu eesistumise üks tähtsaimatest teemadest, teatab valitsuse kommunikatsionibüroo.

Ukraina ei saa Euroopalt enam suurt raha, tööd ega sõjalist abi >>

Peaminister Jüri Ratas ja Ukraina asepeaminister ja majandusminister Stepan Kubiv
© Фото : Riigikantselei / Jürgen Randma

"Idapartnerluse tippkohtumine toimub küll juba viiendat korda, kuid esimest korda leiab kohtumine aset Brüsselis. See saadab Euroopale ja maailmale väga olulise sõnumi – Idapartnerlus on oluline mitte ainult Eestile, vaid tervele Euroopa Liidule. Tänane tippkohtumine on kahtlemata üks olulisematest Eesti eesistumise ajal toimuvatest sündmustest," ütles peaminister Ratas kohtumise eel.

Tippkohtumise eesmärgiks on Idapartnerluse veelgi tugevamaks ja mõjusamaks muutmine neljas valdkonnas: majandus, parem valitsemine, ühendused ja keskkond ning inimestevahelised kontaktid. "Idapartnerlus peab konkreetsete koostööprojektide kaudu jätkama inimeste elujärje parandamist," märkis Ratas.

Ratas: Idapartnerluse Keskus on unikaalne instrument >>

Välisminister osaleb tippkohtumise raames toimuval Euroopa Liidu ja partnerriikide välisministrite lõunal. "Meil on võimalik kasutada tänast Idapartnerluse tippkohtumist ühise poliitilise pühendumise kinnitamiseks. Oluline on samuti jõuda konkreetsete sammudeni, mis innustaksid kõiki meie idapartnereid reformidega edasi minema ja seeläbi ka Euroopa Liidule lähenema," ütles välisminister.

Peaminister Ratas kohtub tippkohtumise ajal eraldi Moldova kolleegi Pavel Filipiga ning välisminister Mikser oma Ukraina kolleegi Pavlo Klimkiniga.

Tippkohtumine on kulminatsiooniks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Tallinnas toimunud kolmele Idapartnerluse konverentsile, millest üks keskendus e-demokraatia ja küberjulgeoleku tugevdamisele, teine valitsuse ja kodanikuühiskonna koostööle ning kolmas väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ja innovatsiooni toetamisele.

Peaminister Ratas ja välisminister Mikser jõuavad tagasi Eestisse täna õhtul.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
tippkohtumine, idapartnerlus, eesistumine, EL, Sven Mikser, Jüri Ratas, Brüssel

Peamised teemad