12:07 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
2310

Teisipäeva hommikul Indias Chennai vanglast vabanenud Eesti laevakaitsjad said õhtuks majutatud ning kätte isiklikud asjad, mille nad enne vanglasse saatmist loovutama pidid

TALLINN, 28. novemvber — Sputnik. "Majutusega on neil kõik korras. Konsul abistas neid täna asjade kättesaamisel, mida hoiti meie aukonsuli ettevõttele kuuluvas laos," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Belovas BNS-ile, vahednab Pealinn.

India kohus mõistis laevakaitsjad õigeks >>

"Üldiselt on kõik hästi," lisas Belovas. Ta ei soovinud siiski öelda, millises majutusasutuses laevakaitsjad peatuvad.

Homme saabub Chennaisse ka välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk, et asuda selgitama meeste kodumaale naasmise võimalusi.

India Chennai kohtus mõistis esmaspäeval õigeks 35 laevakaitsjat, teiste seas ka 14 Eesti kodanikku, kes olid enda süüdimõistmise edasi kaevanud. Teisipäeval vabanesid mehed vanglast.

Eesti laevakaitsjad vabanesid vanglast >>

India prokuratuuril on siiski võimalus otsus 90 päeva jooksul edasi kaevata, mis võib takistada meeste kiiret kojunaasmist.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast — 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast.

Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Varasemalt oli neid süüdistatud ka ebaseaduslikus kütusetankimises ja ebaseaduslikus relvade käitlemises.

Laevakaitsjad esitasid kohtuotsuse suhtes apellatsiooni 2016. aasta jaanuari lõpus ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist.

Laevakaitsjate lähedased ei julge veel rõõmustada >>

Kohtuistungid kaebuse osas algasid India kohtus alles 2016. aasta oktoobris ning kohus lõpetas Eesti laevakaitsjate apellatsioonikaebuse kuulamised 30. novembril 2016, kuid otsust ei teinud. Uuesti algasid kaitsjate ja süüdistajate kuulamised tänavu novembris ning lõppesid eelmisel nädalal.

Tagid:
majutus, vabadus, õigeksmõitmine, laevakaitsjad, Seaman Guard Ohio, Eesti, India

Peamised teemad