10:44 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
30944

Balti riikide vabatahtlikesse kaitseorganisatsioonidesse astuda soovijaid on 2014. aastast peale märgatavalt rohkem, sõjalise ettevalmistuse teevad läbi ka alaealised, kinnitab Itaalia fotograaf

TALLINN, 29. november — Sputnik. Vabatahtlikud riigikaitseorganisatsioonid Lätis, Leedus ja Eestis valmistavad elanikkonda aktiivselt ette partisanisõjaks võimaliku konflikti korral Venemaaga. Sõjalistest harjutustest võtab osa tuhandeid Balti vabariikide kodanikke, sealhulgas lapsi. Itaalia dokumentaalfotograaf Tomaso Clavarino jälgis kuu aja jooksul vabatahtlike koolitusi, tema reportaaž ilmus portaalis Atlantic.

Sõduritarkus koolinoortele >>

Clavarino käis Leedu Laskurliidu, Läti Zemessardze ja Eesti Kaitseliidu treeninglaagrites, mida korraldatakse juba palju aastaid, kuid pärast Venemaa ja Lääne vaheliste suhete halvenemist on nendesse ühendustesse astuda soovijaid märgatavalt lisandunud. Tulevaste vene "agressoritega" võitlejate ridu on täiendanud motomehed, endised sõjaväelased, jahimehed ja talupidajad.

Igas organisatsioonis on eraldi noortega tegelev allüksus. Läti, Leedu ja Eesti noortele õpetatakse juba alates 12. eluaastast sõjalise ettevalmistuse põhimõtteid, moondamist ja maastikul orienteerumist ning tegeldakse isamaalise kasvatusega. Sõjaliste harjutused noortele Leedu Laskurliidus sisaldavad muuhulgas näiteks 28-kilomeetriseid rännakuid, mille käigus tuleb neil kanda rasket seljakotte ja plastist AK-47 maketti.

Süüria põgenike lapsed osalevad Kodutütarde tegevuses >>

George Masoni nimelise ülikooli ja West Pointi sõjaväeakadeemia professor Michael Hunzeker ja Londoni ülikooli politoloog, briti instituudi Chatham House ekspert Alexander Lanozhka on avaldanud uurimuse, milles kohaselt NATO pataljonide paigutamine Balti riikidesse ei aita neid riike tegeliku Vene Föderatsiooni poolse kallaletungi korral.

Kuidas suhtute alaealiste sõjalisse väljaõppesse? >>

Eksperdid leiavad, et tavarelvastusega sõjas ei ole Balti riikidel võiduvõimalusi ja neil tuleb üle minna sissivõitlusele. Analüütikute arvates on sissisõjas elanikkonnal eelised kohalike tingimuste tundmises ja Venemaa ülekaal Balti riikidest isegi koos NATO pataljonide võimekust arvestades ei olegi nii määrav.

Mida arvatakse Venemaal NATO tohutust eelarvest >>

Moskvast on korduvalt väidetud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi – ei Baltimaade ega ühegi teise riigi suhtes. Kuid Venemaa peab NATO lisataristu väljaarendamist oma piiride ääres, eriti paljurahvuseliste pataljonide paigutamist Balti riikidesse ja Poolasse ohuks ja lubab rakendada vastumeetmeid.

Tagid:
partisanisõda, lapspartisanid, treening, alaealised, vabatahtlik, Atlantic, kaitsevägi, Tomaso Clavarino, Baltikum, Leedu, Läti, Eesti, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad