16:28 18. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1530
  • RUB75.6506
Internetti ilmus video superkuust, illustratiivne foto

Internetti ilmus video superkuust

© Sputnik / Владимир Сергеев
Uudised
lühendatud link
2110

Ööl vastu 4. detsembrit said Maa elanikud vaadelda niinimetatud superkuud. Meie planeedi tehiskaaslane liikus Kuule võimalikult lähedale ja see nägi välja tavalisest tublisti suurem

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Suhtlusvõrgustike ja meediakanalite kasutajad jagasid agarasti fotosid ja videosalvestisi sellest loodusnähtusest, vahendas RIA Novosti.

Ameeriklaste telekanal ABC News tõi ekraanile kiirendusega ülesvõetud videosalvestise päikeseloojangust Rhode Islandil.

Agentuur Xinhua vahendas fotosid Kuu pildistatuna Singapuris, Pakistanis, Myanmaris ja Filipiinidel.

Suhtlusvõrgustike kasutajad jagasid oma muljeid nähtust. Näiteks Novosibirski elanikule superkuu ei meeldinud.

"Nägin, kuidas superkuu tõuseb horisondi kohale, kui me koju sõitsime. Vapustavalt ere ja suur," kirjutab veebikasutaja Suurbritanniast.

Superkuuks nimetatakse täiskuud, mis on saavutanud oma perigee – asendi, kus elliptilist orbiiti pidi tiirlev Maa looduslik kaaslane jõuab meie planeedile maksimaalselt lähedale. Superkuu perioodil paistab taevakeha 30% eredamalt ja 14% võrra suuremana kui tavalise täiskuu ajal. Lisaks sellele omandab täiskuu siis tavaliselt oranžid värvitoonid.

Sel talvel ilmub niinimetatud kolmekordne superkuu. Teist korda on seda nähtust oodata ööl vastu 2. jaanuari ja kolmandat korda 31. jaanuaril. Jaanuarikuise superkuuga kaasneb täielik kuuvarjutus. Täiel määral õnnestub seda näha ainult Kaug-Idas.

Tagid:
loodusnähtus, loodus, foto, video, internet, superkuu, sotsiaalvõrgustik, Kuu, Maa

Peamised teemad