20:55 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
1910

India Tamil Nadu osariigi peaprokurör kinnitas täna Eesti välisministeeriumi asekantslerile Annely Kolgile telefonitsi, et tema laevakaitsjatele riigist lahkumisel takistusi ei tee

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Indias vanglast vabastatud laevakaitsjate kojulend on üsna lähedal, sest tähtsamad ja suuremad instantsid on oma nõusoleku meeste koju lubamiseks andnud, kirjutas ERR.

ERR-i korrespondent Tarmo Maiberg ütles rahvusringhäälingu raadiouudistele, et Eesti välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk vestles esmaspäeval peaprokuröriga ja sai temalt kinnituse, et mingeid takistusi tema poolt meeste Eestisse lahkumisele ei ole.

India kohus väljastas laevakaitsjate kaasuse otsuse täisteksti >>

"Põhimõttelise loa riigist lahkuda andis ka osariigi valitsus, mis tähendab, et suuremad ja tähtsamad instantsid on oma nõusoleku meeste lahkumiseks andnud," ütles Maiberg.

"Esmaspäeval umbes kella 13 paiku peaksid mehed kogunema välismaalaste ametisse ja seal nad loodetavast saavad templi kätte," ütles Maiberg.

India Chennai kohus mõistis õigeks 35 laevakaitsjat, teiste seas ka 14 Eesti kodanikku, kes olid enda süüdimõistmise edasi kaevanud. Möödunud nädala teisipäeval vabastati mehed vanglast.

Laevakaitsjate lähedased ei julge veel rõõmustada >>

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast — 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast.

Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Varasemalt oli neid süüdistatud ka ebaseaduslikus kütusetankimises ja ebaseaduslikus relvade käitlemises.

Laevakaitsjad esitasid kohtuotsuse suhtes apellatsiooni 2016. aasta jaanuari lõpus ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist.

Eesti laevakaitsjad vabanesid vanglast >>

Kohtuistungid kaebuse osas algasid India kohtus alles 2016. aasta oktoobris ning kohus lõpetas Eesti laevakaitsjate apellatsioonikaebuse kuulamised 30. novembril 2016, kuid otsust ei teinud. Uuesti algasid kaitsjate ja süüdistajate kuulamised tänavu novembris ning lõppesid eelmisel nädalal.

Tagid:
laevakaitsjad, Chennai kohus, Seaman Guard Ohio, India, Eesti

Peamised teemad