09:23 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Uudised
lühendatud link
18 0 0

Eeldatavalt õnnestub meestel koduteele asuda India kohaliku aja järgi südaööl

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas teatas, et Indias viibivad Eesti laevakaitsjad on viimaks saanud väljasõiduloa ja asunud koduteele ning neile ja nende lähedastele äärmiselt keeruline olukord on lahenemas, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Ratas tänas välisministeeriumi ja kõiki teisi Eesti ametkondi, kes on enam kui nelja aasta jooksul laevakaitsjate kojusaamise nimel tööd teinud.

"Viimaks on ühised pingutused vilja kandnud ning on lootust, et Eesti mehed jõuavad lähiajal oma perekondade juurde. Pole midagi, mida me saaks öelda või teha, et neile kaotatud aastad tagasi anda. Siiski ma loodan, et meestel õnnestub pöörduda peagi tagasi oma igapäevaellu," ütles peaminister pressiteate vahendusel.

"Eesti laevakaitsjad said kätte Tamil Nadu välismaalaste ametilt väljasõiduviisad," teatas pärast Ratase avaldust BNS-ile ka välisministeeriumi pressiesindaja.

Eeldatavalt õnnestub meestel koduteele asuda India kohaliku aja järgi südaööl.

Eesti konsul Indias kohtub laevakaitsjatega>>

India kohus otsustas eelmisel nädalal rahuldada laevakaitsjate apellatsioonikaebuse ning laevakaitsjad, kelle hulgas on ka 14 Eesti kodanikku, vabastati vanglast. Laupäeval väljastas kohus ka laevakaitsjaid puudutava otsuse täisteksti, mis lubas kohalikel võimudel menetlusega edasi liikuda. Esmaspäeval teataski koha peal viibiv välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk, et prokuratuur ei kavatse otsust edasi kaevata.

India kohus väljastas laevakaitsjate kaasuse otsuse täisteksti>>

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast — 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast. Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Varasemalt oli neid süüdistatud ka ebaseaduslikus kütusetankimises ja ebaseaduslikus relvade käitlemises.

Laevakaitsjad esitasid kohtuotsuse suhtes apellatsiooni 2016. aasta jaanuari lõpus ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist. Kohtuistungid kaebuse osas algasid India kohtus alles 2016. aasta oktoobris ning kohus lõpetas Eesti laevakaitsjate apellatsioonikaebuse kuulamised 30. novembril 2016, kuid otsust ei teinud. Uuesti algasid kaitsjate ja süüdistajate kuulamised tänavu novembril.

Tagid:
laevakaitsja, India, Eesti

Peamised teemad