21:47 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Stenbocki maja Soome lipu värvides

Peaminister Ratas soovis Soome rahvale head käekäiku

© Фото: Riigikantselei / Jürgen Randma
Uudised
lühendatud link
7 0 0

Soome Vabariik tähistab 6. detsembril 2017. aastal 100. sünnipäeva

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas soovis Soome Vabariigi 100. iseseisvuspäeva puhul vennasrahvale ja riigile kõike paremat.

Tartu
© Фото: Алексей Серов

"On äärmiselt rõõmustav, et eestlastele lähim rahvas saab käesoleval aastal tähistada oma iseseisva riigi 100. juubelit. Rõõmustame koos teiega ja heiskame 6. detsembril üle Eesti Soome 100 auks Eesti lipud. Soovin vennasrahva erilisel pidupäeval Sinule ja Soome rahvale ning riigile palju õnne ja edu edaspidiseks!" seisis peaministri pöördumises oma Soome ametikaaslasele Juha Sipiläle.

Soome 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub 5-6. detsembril>>

Soome 100. aastapäeva tähistamine algas täna laulusilla loomisega, kus peaminister ja valitsuse liikmed laulsid koos ERR tütarlaste- ja meeskooriga Soome hümni "Maamme".

Soome 100. aastapäeva auks on Soome lipuvärvidesse valgustatud ka Stenbocki maja Tallinnas ja Vanemuise teatrihoone Tartus, mis püsivad sinivalges värvirüüs 7. detsembri varahommikuni.

Tagid:
100 aasta juubel, Juha Sipilä, Jüri Ratas, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Politoloog Armen Gasparjan

  Luues müüdi endast, kui verejanulise totalitaarse režiimi ohvrist, heitsid eestlased sellest välja kõik, mis neile ei meeldinud, uskudes siiralt, et see Venemaa elanikele härduspisarad silma toob, märgib politoloog Armen Gasparjan.

  49
 • EV100: ühe Eesti perekonna lugu, illustreeriv foto

  Alates 1963. aastast kirjeldatud sündmustes olen ise olnud osavõtja, varasemad on üles täheldatud sugulaste ja kokku puutunud isikute meenutuste põhjal, täheldab autor.

  21
 • Ametisolev Vene riigipea pälvis 18. märtsil presidendivalimistel võidu, kogudes 76,69% häältest

  Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu.

  40