00:23 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Stenbocki maja Soome lipu värvides

Peaminister Ratas soovis Soome rahvale head käekäiku

© Фото: Riigikantselei / Jürgen Randma
Uudised
lühendatud link
6 0 0

Soome Vabariik tähistab 6. detsembril 2017. aastal 100. sünnipäeva

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas soovis Soome Vabariigi 100. iseseisvuspäeva puhul vennasrahvale ja riigile kõike paremat.

Tartu
© Фото: Алексей Серов

"On äärmiselt rõõmustav, et eestlastele lähim rahvas saab käesoleval aastal tähistada oma iseseisva riigi 100. juubelit. Rõõmustame koos teiega ja heiskame 6. detsembril üle Eesti Soome 100 auks Eesti lipud. Soovin vennasrahva erilisel pidupäeval Sinule ja Soome rahvale ning riigile palju õnne ja edu edaspidiseks!" seisis peaministri pöördumises oma Soome ametikaaslasele Juha Sipiläle.

Soome 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub 5-6. detsembril>>

Soome 100. aastapäeva tähistamine algas täna laulusilla loomisega, kus peaminister ja valitsuse liikmed laulsid koos ERR tütarlaste- ja meeskooriga Soome hümni "Maamme".

Soome 100. aastapäeva auks on Soome lipuvärvidesse valgustatud ka Stenbocki maja Tallinnas ja Vanemuise teatrihoone Tartus, mis püsivad sinivalges värvirüüs 7. detsembri varahommikuni.

Tagid:
100 aasta juubel, Juha Sipilä, Jüri Ratas, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88