21:46 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Malta

Ajakirjaniku tellimusmõrvas kahtlustakse kolme maltalast

© Flickr / John Bostock
Uudised
lühendatud link
13 0 0

Malta võimud vabastasid seitse politsei poolt seoses ajakirjaniku Daphne Galizia tapmisega kinnipeetud isikut, kolmele kohalikule bandiidile on esitatud kahtlustus

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Malta võimud esitasid kahtlustuse suurt kõmu tekitanud Daphne Caruana Galizia tapmises kolmele "kriminaalsetes ringkondades hästi tuntud isikule". Arvatakse, et kahtlustatavad sooritasid kuriteo seni veel tuvastamata isiku tellimusel.

Vahi all on jätkuvalt kaks Degiorgio venda — Alfred ja George, samuti Vince Muscat. Neile on esitatud kahtlustus ajakirjaniku ja blogija Daphne Caruana Galizia tapmises 16. oktoobril, samuti tulirelvade ja lõhkematerjali ebaseaduslikus omamises ja käitlemises. Seitse ülejäänud selles kriminaalmenetluses vahistatud isikut vabastati allkirja vastu. Ajalahe Times of Malta teatel, on kahtlustatavad kohalikes kuritegelikes ringkondades hästi tuntud mehed, tõendid nende vastu olevat Valetta võimude teatel piisavad ja ümberlükkamatud. Kahtlustatavad ise eitavad süüd ja väidavad, et nende vahistamisorder väljastati tagantjärele, 36 tundi pärast nende tegelikku kinnipidamist.

Euroopa on šokeeritud: Maltal tapeti pommiplahvatusega ajakirjanik>>

Kümme kahtlustatavat peeti kinni 4. detsembri varahommikult suure politseioperatsiooni käigus. Võimud ei ole seni teatanud, kas selles asjas on veel kahtlustatavaid ja kes ajakirjaniku mõrva tellis. Portaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud Daphne Caruana Galizia tapmise üksikasjadest, mis šokeeris mitte ainult Maltat, vaid kogu Euroopat. Ajakirjanik osales ulatuslikus maksudest kõrvalehoidumise ajakirjanduslikus uurimises ja süüdistas ametisolevat peaministrit osaluses finantsmahhinatsioonides.

Kahtlustatav Vince Muscat on Maltal tuntud selle poolest, et jäi ellu pärast 2014. aastal saadud kolme kuulitabamust pähe. Varem osales ta relvastatud pangaröövi ja politseiniku tapmise katses. Vennad Degiorgiod on osalenud ebaõnnestunud relvastatud röövides, ning läbi käinud ebaseadusliku tulirelva omamaise ja narkootikumide kriminaalasjades. Teatatakse, et kahtlustatavad sattusid ajakirjaniku tapmise asjas politsei vaatevälja tapetu autosse paigaldatud lõhkelaengu plahvatama pannud ja teiste telefonikõnede pealtkuulamise tulemusena.

Tagid:
tapmine, ajakirjanik, Daphne Caruana Galizia, Malta

Peamised teemad

 • Politoloog Armen Gasparjan

  Luues müüdi endast, kui verejanulise totalitaarse režiimi ohvrist, heitsid eestlased sellest välja kõik, mis neile ei meeldinud, uskudes siiralt, et see Venemaa elanikele härduspisarad silma toob, märgib politoloog Armen Gasparjan.

  49
 • EV100: ühe Eesti perekonna lugu, illustreeriv foto

  Alates 1963. aastast kirjeldatud sündmustes olen ise olnud osavõtja, varasemad on üles täheldatud sugulaste ja kokku puutunud isikute meenutuste põhjal, täheldab autor.

  21
 • Ametisolev Vene riigipea pälvis 18. märtsil presidendivalimistel võidu, kogudes 76,69% häältest

  Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu.

  40