07:02 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
11211

Venemaa riigipea andis teada suhtumisest riigi sportlaste esinemisse neutraalse lipu all

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin nimetas Venemaa koondise kõrvaldamist 2018. aasta taliolümpiamängudelt Pyeongchangis kallutatud ja poliitiliseks otsuseks. Sellest teavitas RIA Novosti, märkides, et säärase avalduse tegi riigipea autotehase Nižni Novgorodis autotehase GAZ kollektiivi ees esinedes.

"Eks see kõik näeb välja nagu täiel määral kallutatud ja poliitiliselt motiveeritud otsus. Seda me näeme, minu jaoks ei ole siin mingeid kahtlusi. Küsimus: kuidas käitub olümpiasportlaste koosolek, millise otsuse langetab. Aga kordan veel kord: Venemaa ei hakka midagi tõkestama ega tee takistusi nendele sportlastele, kes tahavad võistlustel eraviisiliselt osaleda," teatas Putin, tuletades meelde, et Venemaa sai tema sõnul hiilgavalt hakkama Sotši 2014. aasta taliolümpiamängude ettevalmistamise ja läbiviimise kohustusega.

5. detsember saab olema Venemaa spordis tähtis päev
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Ekspert: Putin mängis ROK-i üle>>

"Me unustame halva kiiresti, aga mis tegelikult toimus? Pidevalt kuulsime ikka üht ja sama, et Venemaa ei ole valmis, et suuda, ei tee ära. Kui kõik õnnestus, kui olime kõik ära teinud, algas teine rünnakurida: seal on halvasti, siin on pahasti. Hiljem algas meldooniumilugu," ütles president Putin.

Tema sõnul on "kogu eluaeg" seda preparaati tarvitatud, siis järsku kuulutati selle tarvitamine keelatuks ja hakati sportlasi diskvalifitseerima.

Putin lubas esineda neutraalse lipu all

Venemaa riigipea vastas ka olümpiasportlasi erutavale tähtsaimale küsimusele: kas tasub 2018. aasta taliolümpiamängudel osaleda, kui ROK keelas kasutada Venemaa lippu ja hümni?

Venemaa võimud ei ole vastu vene sportlaste saatmisele 2018. aasta Pyongyangi olümpiamängudele neutraalses staatuses, teatas Venemaa President Vladimir Putin.

Pealtnägija Lausanne´ist: Mitte "Venemaa koondis", vaid "võistkond Venemaalt">>

"Ilma vähimagi kahtluseta ei kuuluta me välja mingisugust blokeeringut, me ei takista oma olümpiasportlastel (mängudel) osalemast, kui keegi neist tahab eraviisiliselt osaleda," lausus riigipea kohtumisel Gorki autotehase töölistega.

Samas lisas Putin, et "me peame siiski tähelepanelikult tutvuma nende otsustega, mis on tehtud, tutvuma paberitega, tundma neid detailideni. Lõpliku otsuse langetab muidugi olümpiasportlaste koosolek, mis toimub 12. detsembril.

ROK võtab "neutraalsete" sportlaste kulud enda kanda
Rio de Janeiro. OM 2016.
© Sputnik / Григорий Сысоев

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK), kes kõrvaldas Venemaa koondise 2018. aasta taliolümpiamängudel osalemisest, on valmis võtma enda kanda nende vene sportlaste kulutused, kes osalevad neutraalse lipu all. Seda, nagu vahendab RT, teatas komitee president Thomas Bach. Tema sõnul, kuivõrd Venemaa sportlased ei erine teiste taliolümpiamängudel osalevate riikide sportlastest, tasub ROK nende majutuse ja toitlustuse eest ning võtab enda kanda ka osa kulutustest teenindavale personalile.

Venelased taliolümpial ilma lipu ja hümnita>>

ROK-i täitevkomitee võttis 5. detsembril vastu otsuse diskvalifitseerida Venemaa Olümpiakomitee ja lubada 2018. aasta talimängudele neutraalse olümpialipu all ainult "puhtad", dopingutarvitamises süüdistamata ja süüdi mõistmata Venemaa sportlased.

Otsuse diskvalifitseerimise kohta langetas ROK pärast Grigori Rodtšenkovi informatsiooni kontrollimist väidetavalt asetleidnud riiklikust sekkumisest Venemaa antidopingusüstemi. Samas ei ole ROK-i komisjon leidnud tõendeid Vene Föderatsiooni kõrgemate riigiorganite toetusest "dopingusüsteemile".

Teema:
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
Tagid:
Olümpiamängud, GAZ, ROK, president, Putin, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad