00:30 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Mikser: kutsume Venemaad üles täitma oma rahvusvahelisi kohustusi

© Sputnik / Макс Ветров
Uudised
lühendatud link
4220

OSCE välisministrite kohtumise kõrval kohtus Mikser veel ka Liechtensteini välisminister Aurelia Frickiga

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Välisminister Sven Mikser keskendus täna Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite kohtumise kõnes Ukraina suveräänsuse toetamisele ning inimõiguste kaitsele, edastab välisministeeriumi pressiteenistus.

"See süütu eksimus": BBC kujutas Krimmi Venemaa osana>>

"Enam kui kolm aastat on möödunud Krimmi ebaseaduslikust annekteerimisest, kuid kahjuks on ka tänavu välisministrite kohtumise peamiseks teemaks Venemaa agressioon Ukraina rahva vastu," ütles Mikser. "Kutsume Venemaad üles järgima rahvusvahelisi norme ja täitma oma kohustusi, et taastada Ukraina territoriaalne terviklikkus," lisas välisminister oma kõnes.

Tallinna elanikud on Krimmist kõneldes ettevaatlikud
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Kohtumisel lisas Mikser, et peame kaitsma OSCE piirkonna inimeste põhiõigusi ja vabadusi.

"Krimmi kaasus" muutis maailma mitmepolaarseks>>

"Krimmitatarlaste inimõiguste pidev rikkumine on vaid üks näide, millelt OSCE ei tohi pilku pöörata," ütles välisminister.

OSCE välisministrite kohtumise kõrval kohtus Mikser veel ka Usbekistani asevälisministri Gayrat Fabloviga, Kasahstani välisminister Kairat Abdrakhmanoviga, OSCE rahvusvähemuste ülemvoliniku Lamberto Zannieriga, Afganistani välisminister Salahuddin Rabbaniga ja Liechtensteini välisminister Aurelia Frickiga.

Krimm sai Venemaa piirkonnaks peale 2014. aasta märtsikuist rahvahääletust, kus valdav osa elanikkonnast ütles "jah". Referendum viidi läbi pärast Ukrainas 2014. asta veebruaris toimunud riigipööret.

Ukraina peab endiselt Krimmi oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Venemaa lükkab tagasi kõik süüdistused oma aadressil, meenutades, et Krimmi ja Sevastopoli kuulumine Venemaa koosseisu on legitiimne ja toimunud nende alade eklanikkonna tahte kohaselt.

ÜRO põhikirja ja rahvusvahelisi seadusi ei ole rikutud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Järgmine OSCE välisministrite kohtumine toimub tuleval aastal Milanos.

Tagid:
OSCE, Sven Mikser, Eesti, Krimm

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88