20:50 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
27 0 0

Välisminister Sven Mikser osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogul, mille põhifookuses on olukord Lähis-Idas ning Iraagi küsimus

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Välisasjade nõukogu eel toimub välisministrite mitteametlik hommikusöök Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahuga, teatab välisministeerium.

Lisaks on päevakorras Aafrika Liidu ja EL tippkohtumise tulemid ja ühisavalduse elluviimine, ELi koostöö julgeoleku- ja kaitsepoliitika alal, kohtumine G5 Saheli riikide kolleegidega ning järelduste vastuvõtmine Tai, Kongo Demokraatliku Vabariigi, soolisuse tegevuskava ja uue kaubandusabi strateegia kohta.

Rootsi politsei
© REUTERS / TT NEWS AGENCY

Iisraeli peaminister süüdistas Erdogani terroristide toetamises>>

Välisminister Sven Mikser annab EL välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale üle Eesti välisministeeriumi loodud Euroopa Liidu sanktsiooniveebi (EU Sanctions Map).

Iisrael muutus USA jaoks peenrahaks>>

Välisminister Sven Mikseri juhtimisel toimuvad ka liitumiskonverentsid Montenegro ja Serbia kolleegidega, kellega arutatakse mõlema riigi liitumisprotsessi ELiga.

Trump avas põrgu väravad: moslemid korraldvad ülemaailmse streigi USA vastu>>

Liitumiskonverentsil avatakse Montenegroga peatükk 2 (töötajate vaba liikumine) ja peatükk 3 (asutamisõigus ja teenuste vaba liikumine) ning Serbiaga peatükk 6 (äriühinguseadus) ja peatükk 30 (välissuhted ja –kaubandus).

© Ruptly
Washingtoni välispoliitiline samm jätab USA silm silma vastu moslemite nördimusega.
Tagid:
sanktsiooniveeb, Sven Mikser, välisminister, Benjamin Netanyahu, EL, Iisrael

Peamised teemad