01:04 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Uudised
lühendatud link
2210

Eestlaste vastutusalas Lõuna-Liibanonis elavad peamiselt külaelanikud ja talupojad, kellel on tugevad perekondlikud sidemed ja kelle jaoks pereväärtused on väga olulisel kohal

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Eesti vabariigi aukonsulina Beirutis tegutseva Fouad Fadeli sõnul on ÜRO rahuvalvajad Lõuna-Liibanonis stabiliseerivaks jõuks, mis aitab ära hoida võimaliku konflikti puhkemist, edastab kaitseväe peastaap.

"Rahuvalvajad Liibanonis ei ole ainult olukorra seiramiseks, nad tegutsevad ka puhvrina. Nende kohalolek on stabiilsuse võti, mis ei lase olukorral eskaleeruda," ütles Fadel, kelle sõnul aitab missioon rahvusvahelisel kogukonnal asjade seisul silma peal hoida.

Elina Born käis Eesti sõduritega Liibanonis patrullis>>

Sel nädalal ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivat Eesti kontingenti külastanud aukonsul Fadel kohtus tugipunktis 2-45 Iiri-Soome pataljoni ülema kolonelleitnant Neil Nolaniga ja pataljoni juhtkonnaga ning Eesti kaitseväelastega, kes said aukonsulilt küsida poliitilise olukorra ja elu-olu kohta Liibanonis.

"Minu soovitus teile kohalike inimestega suhtlemisel on olla lihtsad — istuge maha ja rääkige nendega, rääkige oma riigist, mida te sööte, millega tegelete. Teie eestlaslikud omadused võivad olla võtmeks õnnestumisel kohalikes kogukondades," märkis Fadel viidates eestlaste rahulikule ja vahetule "jalad-maas" olekule.

Eesti rahuvalvajad Liibanonis said ÜRO missioonimedalid>>

Eestlaste vastutusalas Lõuna-Liibanonis elavad peamiselt külaelanikud ja talupojad, kellel on tugevad perekondlikud sidemed ja kelle jaoks pereväärtused on väga olulisel kohal. Lisaks ühendab Fadeli sõnul Liibanoni ja Eestit mõlema riigi aastatuhandete pikkune ajalugu ja väärikas pärimus.

Järgmine kaitseväelaste kontingent suundub Liibanoni rahuvalveoperatsioonile
© AFP 2019 / ROBERTO SCHMIDT

Fouad Fadel tegutseb Eesti vabariigi aukonsulina Beirutis 2016. aastast. Aukonsul on oma pädevuse piires konsulaarülesandeid täitev ametiisik, kelle valdkonna eest vastutav minister nimetab tähtajaliselt või määramata ajaks.

Kaitseminister kohtus Liibanonis teenivate kaitseväelastega>>

ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL osalev Eesti kontingent teenib Iiri-Soome pataljoni koosseisus Lõuna-Liibanoni mägises Bint Jubayl piirkonnas ÜRO tugipunktis 2-45. Eesti kontingendi suuruseks on ligikaudu 40 kaitseväelast.

Tagid:
Beirut, Liibanon, Eesti

Peamised teemad