21:46 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Uudised
lühendatud link
1610

Euroopa Liidu energeetikaministrid jõudsid esmaspäeval Brüsselis üksmeelele uutes elektri siseturu reeglites, millega kehtestatakse ühised nõuded tagamaks EL-i elektrituru konkurentsivõime, tarbijakesksus ja paindlikkus

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Uutes siseturu reeglites pööratakse erilist tähelepanu tarbijatele ja hästitoimiva siseturu tagamisele, see annab klientidele rohkem õigusi, pakub tasakaalustatud lahenduse reguleeritud hindade küsimusele, kujundab energia kogukondade reguleerivat raamistikku ja määratleb turuosaliste rollid ja kohustused, teatab Majandus-ja Kommunikatsiooniminiteerium.

Baltimaade kaks energiatõde: üks Brüsseli, teine Moskva jaoks >>

Ministrite kohtumist juhtinud majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles, et tarbijad on peamine prioriteet. "Meie eesmärk on konkurentsivõimeline turg, mis tagab taskukohase hinna eest elektrienergiat kõigile, kuid samas anname ka valitsustele vajaduse korral võimaluse aidata," ütles ta.

Siseturu uute reeglite kohaselt saavad tarbijad tulevikus kogu euroliidus sarnaselt Eestiga hindu vabalt valida.

See piirab turumoonutusi, suurendab konkurentsi ja vähendab jaehindu. Liikmesriigid saavad piiratud aja jooksul ajutiselt hindu reguleerida, et aidata ja kaitsta energiavaeseid või haavatavaid leibkondi.

Tallinnas toimub energiaturgude konverents >>

Lisaks sellele tagavad liikmesriigid, et siseriiklik regulatsioon võimaldab elektritarnijatel pakkuda dünaamilist elektrihindade lepingut. Senisest liberaalsemate lepingute ja näiteks ka nutiarvestitega saavad inimesed rohkem õigusi ning osaleda turul senisest aktiivsemalt.

Elektri siseturu reeglid on üks element suuremast puhta energia paketist. Edasi arutab teemat Euroopa Parlament.

Tagid:
hinnad, turg, elektrienergia, tarbija, elekter, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EL, Kadri Simson, Eesti

Peamised teemad