22:27 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
32 0 0

Euroopa Kohus (ECJ) tegi otsuse, mille kohaselt tuleks ettevõtte Uber Technologies Inc. tegevust käsitleda ja reguleerida kui taksofirmat

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Nn sõidujagamisteenust pakkuv firma on varem väitnud, et tegu on tehnoloogiaplatvormiga, mis viib kokku reisijaid ja iseseisvaid sõidukijuhte, mitte aga transpordiettevõttega, mis tuleks allutada samadele reeglitele nagu taksofirma, vahendas ERR viitega Bloomberg-ile.

Praha taksojuhid protestivad Uberi vastu >>

Euroopa Kohus pole oma otsuse näol aga sellise seisukohaga nõus ning varem on ka ECJ kohtujurist andnud hinnangu, mille kohaselt on Uberi näol tegemist teenusega transpordi valdkonnas, mistõttu võib Uberit kohustada hankima transporditeenuse litsentse ja tegevuslube.

Uberi teenus on Eruoopa Kohtu kohtujuristi hinnangul tellimuse alusel toimuva linnatranspordi täieliku süsteemi korraldamise ja juhtimise teenus, vahendas Pealinn maikuus. Lisaks ei paku Uber kohtujuristi sõnul autojagamisteenust, kuna reisijad valivad sihtkoha ja juhid saavad selle eest tasu summas, mis kaugelt ületab lihtsat kulude hüvitamist.

Arvestades asjaolu, et transporditeenus on majanduslikult teenuse põhielement, samas kui nutitelefonirakenduse abil reisijate juhtidega kokkuviimise teenus on teisejärguline, tegi kohtujurist Euroopa Kohtule ettepaneku kvalifitseerida Uber teenuseks transpordi valdkonnas.

Uber langes hiiglasliku andmevarguse ohvriks >>

Sellest lähtuvalt kehtivad kohtujuristi sõnul Uberi pakutavale teenusele samad nõuded, mis muudele transporditeenustele.

Ülemöödunud aasta suvel algas Euroopa Liidu kohtus Hispaania kohtuniku algatusel arutelu selle üle, kas Uber pakub sõiduteenust või digitaalset teenust.

Uber ütles siis, et on rahul, et asi kohtusse jõudis, kuna ei soovi olemasolevaid reegleid rikkuda. Juhul kui Uberi teenus määratletakse infoühiskonna teenuseks, siis on riikidel raskem selle tegevust piirata. Kui kohus otsustab, et Uber pakub transporditeenust, siis võidakse firmale esitada karmimaid turvalisuse tagamise ja tegevusloa hankimise nõudeid.

Tagid:
sõidujagamisteenus, tehnoloogiaplatvorm, taksofirma, takso, Uber, Euroopa Kohus, EL, Eesti

Peamised teemad